Úvod zápasu ale patřil Sokolkám. „Zatlačily jsme Ostravu servisem a ona moc neútočila, ale na konci prvního setu se soupeř dostával pomaličku do hry a my už začaly tahat za ten kratší konec,“ přiznala Veronika Strušková, bývalá reprezentační blokařka a kapitánka Frýdku-Místku. „Bylo to hodně o přihrávce a my si dnes prostě nepřihrály, to je alfa omega,“ dodala.

Co si přejí sportovci v kraji do roku 2023? Dávají si předsevzetí? Podívejte se

„Od druhého setu jsme se zlepšili a začali hrát náš volejbal. Hráčkám jsem zdůraznil, že musejí přiložit pod kotlík a být v herních činnostech preciznější. To potom udělá ten týmový výkon,“ vysvětlil domácí kouč Zdeněk Pommer po osmé výhře v sezoně, která Ostravu posunula v tabulce na 6. místo.

Frýdek-Místek klesl na 8. příčku. „Po prvním setu jsme neskutečně polevily a postupně odešly na přihrávce. Jinak se ten zápas odvíjel v tom, že jsme měly v určitém postavení sérii pěti až deseti chyb za sebou a s tím se vyhrát nedá,“ konstatovala Alexandra Dedková, trenérka Sokolek.

Zápas 33. kola hokejové extraligy Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec 6:3, který se hrál 30. prosince 2022 ve Werk Areně.
Werk Arena jásala: Obhájci titulu rozstříleli Bílé Tygry z Liberce. Podívejte se

Na body z bloků domácí tým soupeřky porazil 12:7 a na esa z podání 7:4. „Našimi chybami a nedůrazem jsme měly pomalejší rozjezd. Ve druhém setu jsme zatlačily servisem, ale ve třetím jsme zbytečně polevily a na konci z toho bylo drama, stejně jako v setu čtvrtém,“ vrátila se k vyrovnaným koncovkám ostravská kapitánka Sandra Skřivanová.

Zápas 33. kola hokejové extraligy HC Olomouc - HC Vítkovice Ridera 2:4.
Parádní závěr roku: rozjeté Vítkovice dobyly i hanáckou tvrz, podívejte se

„Máme velké výkyvy, chvíli hrajeme dobře a pak si zbytečně necháme nasázet pár míčů a uděláme chyby. Naštěstí to pro nás dopadlo dobře, tři body jsou doma, a to se počítá.“ dodala zkušená univerzálka TJ Ostrava.

Nový rok zahájí Frýdek-Místek ve čtvrtek 5. ledna od 17 hodin pod svou sítí proti Olomouci, Ostrava k prvnímu letošnímu zápasu nastoupí až v sobotu 7. ledna od 17 hodin doma proti Olympu.

Fotbalové derby Starých gard Baníku a Vítkovic, 30. prosince, Ostrava.
Chyba kanonýra a zraněný trenér. Derby Vítkovic s Baníkem bavilo i bez Baroše

Extraliga volejbalistek - 18. kolo:

TJ Ostrava – TJ Sokol Frýdek-Místek 3:1 (-22, 11, 23, 23)

Rozhodčí: Kubinec a Možnár, čas: 101 min., diváci: 270.

Ostrava: Buvinič 12, Jedličková 15, Skřivanová 19, Bauerová 8, Hadáčková 8, Kašparová 3, libero Jančová - Chládková, Dabrowska 1, Výtisková. Trenér: Zdeněk Pommer.

Frýdek-Místek: Petrová 15, Mello 5, Shumeiko 17, Livingston 7, Strušková 11, Dvořáčková 1, libero Teperová - Smýkalová 4, Šmídová 1, Krejčí, Šrámková. Trenérka: Alexandra Dedková.