„Charkov je pro nás velká neznámá, ale my pro něj určitě také,“ řekl trenér DHL Zdeněk Šmejkal. Vlastní palubovku v úvodním duelu série proto za výhodu nepovažuje. „Bylo by lepší začít na Ukrajině, ale s tím se nedá nic dělat. Doufám, že se s tím doma ‚popasujeme‘.“ Odveta na Ukrajině je na programu ve středu 24. listopadu.

„Konkrétní informace o soupeři nemáme, ale víme, hraje na špici ukrajinské ligy a má sedm hráčů v širším nároďáku, v užší reprezentaci jsou dva,“ prozradil ostravský kouč.

Volejbalisté DHL hráli evropský pohár naposledy před dvěma roky, kdy ve 3. kole Challenge Cupu ztroskotali na maďarské Kométě Kaposvár. V minulé sezoně ve stejné soutěži účinkoval i jejich dnešní soupeř. „Vloni ve čtvrtfinále Challenge Cupu po boji prohrál s Mladostí Záhřeb a ta pak úplně jasně smetla Liberec 3:0,“ připomenul Šmejkal úspěch ukrajinského družstva. „Charkov je favoritem, ale my se ho nebojíme a zkusíme překvapit,“ bojovně ladí svůj tým.

Povzbuzením pro DHL bylo i sobotní vítězství 3:1 v extraligovém derby v Havířově, kdy po řadě zranění a zdravotních problémech některých klíčových hráčů poprvé v sezoně družstvo nastoupilo v nejsilnější základní sestavě. „Vsadíme zase na důrazný servis a dynamický volejbal,“ naznačil kouč taktiku, která by měla platit i na soupeře z Ukrajiny. „Důležitý bude začátek zápasu, kdy se nesmíme přizpůsobit hře Charkova. Bude to těžké, ale v domácím prostředí půjdeme určitě za vítězstvím. Evropský pohár je velká motivace hlavně pro mladé hráče,“ připomenul hrající asistent trenéra DHL a bývalý reprezentační blokař Přemysl Kubala, že základ případného budoucího angažmá českých volejbalistů v zahraničí začíná právě v těchto utkáních.