Několika vystavujícím fotografům se podařilo zachytit sílu sportu u členů Sportovního klubu vozíčkářů (SKV) Praha, který už třicet let pomáhá lidem se zdravotním handicapem zapojit se do aktivního života. Začínal s jedním oddílem stolního tenisu, dnes zahrnuje sedm druhů sportu (stolní tenis, lyžování, florbal, outdoor, potápění, tanec, orientační závod), sdružuje přes 140 aktivních sportovců z celé republiky a desítky dalších dobrovolníků. Výstava jeho činnost dokumentuje a nabízí i výjimečné životní příběhy lidí, v nichž sport hraje důležitou roli.

Dvě tváře Řecka zažily volejbalistky TJ Ostrava v Aténách před odvetou Challenge Cupu s Panathinaikosem. Po hrozném prostředí v tréninkové hale se ve středu už připravovaly na zápas v důstojném sportovním stánku.
OBRAZEM: Šok v Řecku! Ostravské volejbalistky poznaly dvě tváře Atén

„Sport vnímáme jako nepostradatelnou součást v životě každého člověka – včetně handicapovaných,“ říká předsedkyně SKV Praha Michaela Krunclová, která je sama na vozíku od roku 2004 po autonehodě. „Věříme, že výstava ke sportu přivede více handicapovaných, ale i sportovních asistentů. Bude pro širší záběr putovat naší zemí až do konce tohoto roku," přibližuje cíle výstavy.

Koná se pod záštitou města Ostravy, za nápaditou realizací, grafikou a zpracováním velkoformátových fotografií stojí studenti Fakulty umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem a dvorní fotografka SKV Jitka Krejčová, vítězka prestižního ocenění Czech Press Photo a Ceny vládního výboru.