K vidění byly nejen hvězdy z řad profesionálů, ale také nadšenci, kteří si toužili vyzkoušet i některé méně tradiční sportovní aktivity.

Organizátoři festivalu Sport Fun Fest připravili pro návštěvníky bohatý program. Půlroční příprava se pořadatelům nakonec vyplatila, když si cestu na hlučínskou Štěrkovnu našlo přes tři a půl tisíce návštěvníků.

Spokojenost s průběhem festivalu nepokazilo organizátorům ani počasí, které se již s horkým létem zřejmě rozloučilo. Ředitele festivalu Václava Pokorného průběh sportovního dne velmi potěšil. „Potkávám tu známé i neznámé tváře, děti i dospělé. Jedno je ale všechny spojuje, usmívají se od ucha k uchu," těšilo ředitele Sport Fun Festu.

Poslední prázdninový den patřil na Ostravsku sportu. V relaxačním areálu Hlučín se otevřely brány všem milovníkům pohybu.

„Jsem moc rád, že se tady lidem líbí. Úsměvy jsou pro mě osobně, ale také pro celý tým organizátorů tou největší odměnou a poděkováním," dodal hrdě Pokorný, který návštěvníkům navíc nastínil, že se festival za rok do Hlučína opět vrátí.

Jako další se k průběhu akce vyjádřil programový ředitel Vítězslav Adamíček. „V průběhu celého festivalu jsem pobíhal mezi sedmi scénami, nejraději jsem měl cestu z hlavního placu k hřišti a kynologickému stanovišti Psí školy Koira. Kluci ze Surfscate se zase výborně starali o děti, které si chtěli surfscaty samy vyzkoušet. Nepodceňovali ani bezpečnost a všichni měli bezpečnostní helmy a zájemci dostali také tyčky, které jim při jízdě mohly sloužit jako opora. Děti si tak tuhle aktivitu opravdu užívaly s radostí a zápalem," radoval se Adamíček.

Zájem diváků vzbudily nejen netradiční sportovní aktivity, jako surfscate či zorb fotbal, ale také exhibice sportovních hvězd, které přijely na štěrkovnu předvést své umění. Mezi hvězdy festivalu patřili olympionici Barbora Závadová a Michal Rubáček.

Hlavní scénu ozdobila exhibice ve skocích z několikametrové rampy. Pro milovníky cyklistiky byl na místě připraven také Svatopluk Božák, který ochotně rozdával rady ze světa na dvou kolech. Koho nezaujala dvě kola, mohl si užít stroj silnější, když Tomáš Vrátný provázel návštěvníky ve voze Rallye Dakar. V neposlední řadě byli organizátoři nadšeni zájmem o nadační Běh s Majklem díky kterému se povedlo vybrat 11 tisíc korun pro Mobilní hospic Ondrášek.

Poslední prázdninový den patřil na Ostravsku sportu. V relaxačním areálu Hlučín se otevřely brány všem milovníkům pohybu.

Petr Večeřa