Hrát se bude opět ve čtyřech halách TJ Ostrava ve Varenské ulici a pro řadu účastníků včetně českého reprezentanta Jiřího Suchánka, bronzového medailisty z her v Riu 2016, bude 15. ročník Czech Para Open generálkou na paralympiádu v Tokiu.

„Popularita ostravského turnaje v minulých čtrnácti ročnících rostla, přibýval počet účastníků, takže se musely omezit jejich limity. Letos bude návštěvnost menší kvůli epidemiologickým opatřením a opatrnosti činovníků asociací i sportovců v jednotlivých zemích,“ vysvětlil ředitel pořádající TJ Ostrava Miloš Matula s tím, že pro všechny budou platit přísná hygienická opatření Ministerstva zdravotnictv ČR.

„Konání této významné sportovní události dlouhodobě podporují Moravskoslezský kraj a město Ostrava, letos se přidala i Národní sportovní agentura,“ uvedl Matula. Na hladkém průběhu turnaje se podílí 150členný tým tým dobrovolníků s řadou společností a organizací.

„Cílem všech je, aby sportovci v Ostravě nalezli optimální podmínky, herní pohodu a spokojenost se svými výsledky při posledním mezinárodním dolaďování formy před paralympiádou v Tokiu a turnaj byl pro všechny krásným zážitkem,“ uvedl ředitel TJ Ostrava.