Nasazenou jedničkou je třiadvacetiletý levoruký Francouz Corentin Moutet, 112. hráč žebříčku ATP, který prohrál v lednu na Australian Open ve 2. kole se Sebastianem Kordou 6:7 v rozhodující páté sadě. V Ostravě se pokusí připsal kariérní pátý titul na challengeru.

Zajímavostí je, že Moutet sehrál v září 2020 v 1. kole v Paříži s Italem Giustinem druhý nejdelší zápas v historii Roland Garros. Maratonské utkání, které ztratil 16:18 v páté sadě, trvalo 6 hodin a 5 minut. Delší už byl pouze památný duel Clementa se Santorem z roku 2004 (6 hodin a 33 minut).

Série s brněnskými Draky baseballistům Arrows Ostrava minulý týden nevyšla, prohráli všechna tři utkání. Jak se jim bude dařit proti Nuclears Třebíč?
Kam za sportem? Na baseballisty Arrows, fotbalové zápasy a od pondělí i na tenis

Podle organizátorů stojí rozhodně za pozornost také Tchajwanec Ceng Ťun-si (127.). Tamní média mu přezdívají Šampion nočního trhu, protože jeho rodiče prodávali po večerech na tržišti ve stánku v Nové Tchaj-peji Tanghulu (kandované ovoce na špejli), aby podpořili jeho tenisovou kariéru.

„Asiati hrají lépe na betonech, ale tenhle dvacetiletý kluk je dobrý i na antuce, kde vyhrál už osm zápasů v řadě. Před týdnem získal titul ve španělské Murcii, teď v Praze už je v semifinále, má prostě formu. Na něho se těším,“ řekl Václav Roubíček, ředitel ostravského turnaje.

O dobrý výsledek bude bojovat řada domácích borců. Nejvýše nasazeným českým hráčem je Zdeněk Kolář (137.), kterého následuje Dalibor Svrčina (246.). Dvojnásobný daviscupový vítěz Lukáš Rosol (261.) musí kvůli postavení na žebříčku do kvalifikace. Divoké karty dostali Jonáš Forejtek (292.) a Jakub Menšík.

Rozhodující třetí zápas čtvrtfinále play-off extraligy stolních tenistů TJ Ostrava - Havířov 3:2. Na snímku radost Ostravy z postupu.
Podívejte se: Stolní tenisté TJ Ostrava vyřadili Havířov a jsou v semifinále

Tradiční mezinárodní podnik dokáže přilákat během týdne až deset tisíc návštěvníků. „Jsem rád, že se u nás takové turnaje pořádají a že po loňském ročníku budeme moci v našich prostorách přivítat tenisové fanoušky,“ řekl Tomáš Vrátný, předseda představenstva Ostra Group.

Více o turnaji na www.ostragroupopen.cz