Loni osmý tým tabulky prošel v létě, jako již tradičně, obměnou kádru. Tým opustili všichni čtyři zahraniční hráči, které nahradilo kvarteto Američanů. Do Nové huti přišli pivoti Dougherty s Rohdem, křídelník Beaumont a klasický rozehrávač Goins.

„Jsou to mladí kluci, kteří jsou tady, až Rohdeho, prvním rokem. Uvidíme, jak se na evropský styl adaptují," řekl trenér Ostravy Dušan Medvecký. „Pokud to komukoli nepůjde, bude potřeba se poohlédnout jinde. Nechceme, aby tady případně někdo zabíral místo."

Hra Ostravy bude hodně stát na Adamu Čížovi, který byl určen kapitánem mužstva. „Věřím, že Adam ukáže své kvality a bude týmu maximálně prospěšný. Rozhodl jsem se, že i když jsme podepsali Američana Goinse, bude náš první rozehrávač on," podotkl Medvecký.

„Nemám v plánu držet na palubovce Američany za každou cenu a ani základní pětka předem jasně určená není. Chci dávat šanci českým klukům, hlavně Čížovi se Zbránkem, kteří basketbalově vyrostli a stali se našimi tahouny," pokračoval trenér Ostravy.

„Rád bych zapojil do áčka i mladíky, ale nebude to snadné. Rozdíl mezi soutěží juniorů a ligou je obrovský. Uvidíme, jak se budou jevit na tréninku. Pokud se někdo ukáže v dobrém světle, bude dál makat a přidávat si, šanci dostane. Stačí se podívat na to, jak se loni předvedl Dedek. Jen víc takových," doplnil Medvecký.

V přípravě odehrála Nová huť sedm zápasů, uspěla dvakrát. Pokaždé se slovenskými Levicemi.

„Příprava mi toho moc nenapověděla. Nebyli jsme ani jednou kompletní. Dlouho nám chyběli Američané, na které jsme čekali, pak nám zase onemocnělo několik našich kluků. Každopádně týmová obrana se mi vůbec nelíbila, hlavně na tom budeme muset zapracovat," zdůraznil Medvecký.

S jakým výsledkem bude po sezoně spokojený? „Chceme do play-off, ale to je cíl. Spokojený budu, pokud se dokáže dostat do základní rotace někdo z mladých ostravských odchovanců. To mi udělá opravdu radost. Celkově se mnou ale nebude asi řeč a zase budu naštvaný. Jsem totiž maximalista," dodal Dušan Medvecký s tím, že kromě mistrovského Nymburku budou bojovat o medaile Pardubice, Prostějov a Opava. Hodně zlobit prý bude i Děčín.