„Podařilo se nám přivést do Česka druhý největší turnaj na světě, navíc pořádající agentura Raul vybrala lokalitu, která má obrovský potenciál, aby se stala nezapomenutelnou v celém sériálu,“ vyzdvihl předseda Českého volejbalového svazu Marek Pakosta kouzlo areálu s vysokými pecemi.

Na koho se v něm fanoušci mohou 20. až 24. června těšit? Mezi 32 páry v hlavní soutěži mužů budou mistři světa Evandro a André z Brazílie i vicemistři Clemens Doppler a Alexander Horst z Rakouska, mistři Evropy a stříbrní medailisté z olympiády v Riu Daniele Lupo - Paolo Nicolai z Itálie, bronzový pár z OH a ME Alexander Brouwer - Robert Meeuwsen z Nizozemska i evropští vicemistři Alexander Samoilovs - Janis Smedins z Lotyšska.

V turnaji žen se s novými spoluhráčkami představí stříbrné olympioničky Agatha a Barbara z Brazílie, trojnásobná olympijská vítězka Kerri Walshová Jenningsová s Nicole Branaghovou z USA, auktuální světové jedničky Melissa Humanaová-Paredesová a Sarah Pavanová z Kanady či bronzový pár z ME Julia Sudeová a Chantal Laboureurová z Německa.

Chybět nebudou ani nejlepší české páry. „Každý turnaj má něco do sebe, ve Švýcarsku se hraje v Alpách, v Norsku v přístavu. Z Dolních Vítkovic jsem nadšená,“ řekla Markéta Nausch Sluková po prohlídce areálu, kde 4. června začne vznikat šest pískových kurtů. Její spoluhráčka Barbora Hermannová se v Ostravě narodila. „Sedm let už bydlím v Praze, ale na turnaj se moc těším, přijdou kamarádi a rodina,“ prozradila Hermannová.

„Zahrát si v takovém prostředí bude zajímavé,“ ocenila výběr místa také Michala Kvapilová. „Spolu s mistrovstvím Evropy bude domácí turnaj patřit k vrcholům sezony a známí už se mě ptají na lístky,“ doplnila volejbalovou partnerku Kristýna Hoidar Kolocová. V soutěži mužů budou o body do světového žebříčku bojovat české jedničky Ondřej Perušič a David Schweiner.

Vstupenky na víkend prodává Ticketportal (100 a 150, permanentka na oba dny 200 korun). „Do 10. června jsou za základní cenu, pak se bude mírně navyšovat,“ prozradil ředitel turnaje Martin Duka s tím, první tři dny je vstup zdarma.