První důležitý krok ke splnění tohoto snu udělalo vedení klubu ve chvíli, kdy angažovalo skvělého řeckého obranáře Panagiotise Gionise. Ten další už pak samotní svěřenci Petra Korbela ve druhém utkání základní skupiny. Po prohře 1:3 s favorizovaným Ochsenhausenem totiž dokázali vyhrát na stolech rakouského SPG Walter Wels 3:0.

Nyní je ve středu 25. října od 18 hodin čeká první domácí utkání s francouzským klubem Stella Sport la Romagne. "Výhra v Rakousku nás hodně povzbudila. Vlastně poprvé v naší krátké historii jsme k utkání Ligy mistrů jeli jako favorité a tuto úlohu jsme beze zbytku splnili. Skvěle zahrál Tomáš Tregler, který porazil v prvním zápase Korejce Cho Seungmina, a tím vzal soupeřům naději na úspěch. V dalších dvou zápasech už Gionis s Karakaševičem potvrdili svoje kvality," vrátil se k prvnímu úspěchu v letošním ročníku Petr Korbel.

Ten druhý by rád přidal hned v následujícím utkání. Ovšem Stella Sport la Romagne je přece jen výrazně silnější soupeř, než rakouský Wels. "Pokud považujeme německý Ochsenhausen za jasného favorita skupiny, pak právě s francouzským klubem můžeme bojovat o druhé místo ve skupině. Ale to budeme muset využít domácí prostředí a vyhrát. Věřím, že s podporou fanoušků se nám to může podařit. Jsme mnohem silnější než v loni a hrajeme opravdu v dobré formě."

Francouzský klub má na soupisce dva čínské hráče, byť Tianyuan Chen má francouzský pas. Společně s Číňanem Shiao Wei tvoří silný tandem. A pak je tam zkušený rumunský reprezentant Adrian Crisan.

"Samozřejmě, Crisana velmi dobře známe, ale na oba Číňany se budeme muset pořádně podívat na videu. Hlavně na jejich hru do obrany. Pokud to bude jejich silná stránka, což předpokládám, neobětuji naši jedničku Gionise a rozhodně ho nepostavím do dvou zápasů. Byť on má rychlou hru s Asiaty docela rád. Budou to zkrátka trochu taktické šachy," vysvětluje Petr Korbel a s úsměvem dodává.

"Vloni jsme slýchávali, že se divákům naše utkání líbilo a je škoda, že jsme prohráli. Tohle chceme změnit. Mne nezajímá, jestli jsme hráli hezký ping pong a bojovali, ale jestli jsme vyhráli. Pak je vlastně každé utkání hezké."

JAROSLAV ODSTRČILÍK