Souboj o medaile byl ale tentokrát otevřený. Vítkovičtí volnostylaři šli do finálového kola, které minulou sobotu pořádali v hale Sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových v Ostravě, s náskokem jednoho bodu před zápasníky z Brna a dvěma body před týmem z Prahy.

Na žíněnce Brno porazilo Prahu 8:2 a v následujícím utkání nad ní uspěli vítkovičtí volnostylaři 7:2 (body domácích: Dorňák, Kudla, D. Kopřiva, Piskoř, Mlčoch, Vondál, David). O titulu rozhodl souboj ostravských zápasníků s Brnem, který skončil remízou 5:5 (body domácích: Kuanyshbek, D. Kopřiva, Azimov, Vondál, David), což Vítkovicím stačilo k celkovému prvenství.

Odveta 1. kola Challenge Cupu volejbalistek Panathinaikos Atény - TJ Ostrava 3:0.
OBRAZEM: Ostrava zažila v Aténách doprovod policie, chorály, bučení i prohru

Ostravský tým přitom s Brnem prohrával 3:5. „Tak dramatické rozuzlení ligy už dlouho nepamatuji, do poslední chvíle se nevědělo, kdo získá titul,“ svěřil se Milan Slončík, předseda a trenér vítkovického oddílu s tím, že čtvrtý bod přidal Matouš Vondál (do 97 kg).

„Rozhodovalo se až v úplně posledním utkání mezi našim Štěpánem Davidem, který ve váze do 125 kg suverénně vyhrál nad Davidem Švédou z Brna,“ oddechl si Slončík po vítězné finálové tečce. „Z desátého titulu máme opravdu radost. Kluci jsou skvělá parta a v příštím roce budeme chtít opět navázat na tento úspěch,“ prohlásil předseda vítkovických volnostylařů.