„Čeká nás Champions League, kde je povinnost mít na každé utkání dvanáct hráčů, aby prestižní soutěž měla stále svou vysokou úroveň. Pokud bychom měli úzký kádr a někdo se zranil, platili bychom pokutu v řádech desetitisíců, a to nechceme," vysvětlil manažer klubu Tomáš Zedník poslední rozšíření soupisky extraligového družstva na čtrnáct hráčů, k němuž došlo tento týden.

Během léta už do Ostravy přišli 28letý blokař Michal Čechmánek ze Zlína, 23letý slovenský univerzál Igor Rehák z VKP Bratislava, 21letý švédský smečař Erik Sundberg a 23letý libero Nick Castello z USA.

„Po odchodu univerzála Petera Michaloviče, libera Jana Václavíka a blokaře Benjamina Wolffa jsme chtěli tým posílit na všech postech, aby byla vyšší pravděpodobnost, že obhájíme to, co chceme," řekl Zedník a dodal, že se Srkalem, který v sezoně 2008/2009 v Ostravě půl roku hostoval (zaskakoval za zraněného blokaře Klapala), se klub dohodl na ročním angažmá.

Přípravu na sezonu zahájili ostravští volejbalisté 8. srpna a celý měsíc se věnují fyzické kondici. Prvním halovým turnajem pro ně bude domácí Ostrava Cup 5. a 6. září, na němž změří své síly se Zlínem, slovenskou Myjavou a polskou Bielsko-Bialou. Extraliga odstartuje 19. října.