V kádru, který v uplynulé sezoně obsadil čtvrté místo, zůstali univerzál Peter Michalovič, libero Jan Václavík, blokař Tomáš Široký, nahrávači Zdeněk Haník a Petr Štika, smečaři Richard Mauler, Dominik Fořt a Adam Záhorský, navíc se vrátil Jan Rodek.

Naopak odešli smečař Aleš Správka (Liberec), blokaři Vladimír Sobotka (Č. Budějovice) a Přemysl Kubala, který uvažuje o konci hráčské kariéry. Chybí také trenér Zdeněk Šmejkal, plnící až do poloviny září povinnosti asistenta u české reprezentace. Podle jeho pokynů vede letní přípravu manažer klubu Tomáš Zedník.

Šanci zahrát si extraligu dostali smečaři Jakub Karásek (Nový Jičín) a Dalibor Pudich, blokaři Jaroslav Nekola, Ondřej Lach (všichni ostravští odchovanci) a Jan David, který skončil v týmu juniorů. „Soutěž začíná až 20. října, takže kluci mají dva měsíce na to, aby se porvali o dvě volná místa v kádru," uvedl manažer Tomáš Zedník s tím, že třetí by měl obsadit blokař Calvin Ross. Toho s koučem Šmejkalem objevili minulý týden v kempu amerických volejbalistů v italské Boloni.

„Má dvaadvacet let, měří 204 centimetrů, dostudoval univerzitu v San Diegu v Kalifornii, kde čtyři roky hrál univerzitní soutěž, a je strojní inženýr," prozradil Zedník. Americký blokař se k týmu připojil včera. „Líbil se nám na bloku i v útoku, docela dobře čte hru, ale je to mladý kluk a pár věcí ještě musí vypilovat. Chceme ho vyzkoušet, mohl by nám pomoct," věří manažer v posílení družstva mužů. S ním trénují také ostravští junioři a kadeti Tomáš Dvořák, Jakub Balón a Matěj Šmídl.

Zpestřením přípravy byl antukový turnaj o víkendu v Chlumci nad Cidlinou, kde mezi deseti účastníky skončila Ostrava čtvrtá. Tento víkend se představí v Raškovicích, kde postaví dva týmy.