Na služby slovenského univerzála budou i v nadcházející sezoně spoléhat ostravští volejbalisté. Třiadvacetiletého Petera Michaloviče, nejvíce bodujícího hráče play-off české extraligy, který zamířil do italského týmu Andreoli Latina, nahradí stejně starý krajan Igor Rehák. Stal se tak čtvrtou posilou českého mistra.

Před ním klub získal 28letého blokaře a kapitána Zlína Michala Čechmánka, 21letého švédského smečaře Erika Sundberga a 23letého Američana Nicka Castella na post libera. Nahradit by měli amerického blokaře Benjamina Wolffa, který se po sezoně vrátil domů, a libera Jana Václavíka, jenž doprovází svou přítelkyni na půlroční studijní pobyt do USA.

„Igor Rehák měří 196 centimetrů, je z Bratislavy a nejvyšší slovenskou soutěž hrál za Spartak Myjava," řekl manažer VK Ostrava Tomáš Zedník a prozradil, že tip na levorukého univerzála byl od sportovního ředitele VK Bratislava Ivana Husára, který na počest českých šampionů dorazil pěšky z hlavního města Slovenska až do Stodolní ulice. Za deset dní ušel v květnu přes 300 kilometrů.

„Smlouvu u nás podepsal Rehák na tři roky, ale dál zůstává hráčem Bratislavy, která má vždy mezi sezonami možnost dát ho do lepšího zahraničního klubu třeba v Itálii," vysvětlil Zedník a dodal, že příchodem slovenského univerzála je kádr Ostravy kompletní.

„Petera asi Igor úplně nenahradí, ale na jiných postech jsme víc posílili, takže se útok rozdělí a on nemusí nést takovou zodpovědnost jako Michalovič," upozornil Zedník.

Po letní přestávce zahájí tým společnou přípravu na novou sezonu, v níž ho vedle české extraligy čeká účast v prestižní Champions League, zítra odpoledne. Po dobu nepřítomnosti trenéra Zdeňka Šmejkala, který je asistentem u české reprezentace, ji stejně jako vloni povedou manažer Tomáš Zedník s asistentem kouče Jaromírem Švastou.

Do extraligy Ostravští vstoupí v sobotu 19. října ve Zlíně, který na jaře vyřadili ve čtvrtfinále play-off. O týden později budou o body bojovat v hale Starého Města. Doma se podle losu poprvé představí až ve 3. kole, kdy v sobotu 2. listopadu přivítají poraženého semifinalistu Liberec.

Soupeři volejbalistů Ostravy v základní skupině B Champions League budou ruský Bělgorod, belgický Maaseik a řecký Pireus.