Po hladké výhře 3:0 ve Finsku sice ve včerejší domácí odvetě ztratily s OrPo Orivesi set, ale v dalších své soupeřky přehrály. Zvítězily 3:1. Obě utkání měla podobný průběh úvodní dějství suverénně ovládla Ostrava, další její protivník.

Zvrat, který se svěřenkyním trenéra Pommera podařil ve Finsku, ale tentokrát nezopakovaly. Poprvé v tomto ročníku Challenge Cupu totiž ztratily set.

„Výborně jsme vstoupili do zápasu a soupeře zatlačili podáním. Hned na začátku druhého setu jsme ale nepochopitelně polevili a mysleli si, že se to uhraje samo. Byli jsme nedůrazní v dodržování obrany a strategie útoku,“ viděl důvod prohrané druhé sady trenér Ostravy Zdeněk Pommer, který pak sáhl ke změně v sestavě. Vyplatilo se to.

Ve třetím dějství si Ostrava i přes houževnatý odpor soupeřek už postup vybojovala. „Počapali jsme dva tři důležité balony, v půlce setu jsme to zlomili a pak už měli zápas pod kontrolou,“ usmál se kouč a ve 4. sadě už dal šanci hráčkám z lavičky.

„A teď už se zase učíme rusky,“ připomenul Pommer, že dalším soupeřem bude vítěz série Krasnodar Bratislava.

První zápas vyhrál před týdnem tým z Ruska 3:0. Včerejší odveta na Slovensku skončila až po uzávěrce tohoto vydání. Vloni úspěšné tažení Ostravy Challenge Cupem ukončil ve čtvrtfinále ruský Krasnojarsk.

Jak si povede letos?

Challenge Cup odveta osmifinále:

TJ Ostrava - OrPo Orivesi (Fin.) 3:1 (15, -15, 21, 19). Rozhodčí: Jordanov (Bul.) a Dragomir (Rum.), čas: 103 min., diváci: 300. První zápas 3:0, postupuje Ostrava.
Ostrava: Makauskaite 16, Zemanová 8, Čuboňová 5, H. Kojdová 14, Nachmilnerová 12, Valková 2, libero Chevalierová Diatková 8, Sedláčková 1, I. Šípová, Žolnerčíková, Křenková. Trenér: Pommer. Nejvíc bodů hostů: Lemos 14, Kosonen a Santos po 13, Lepistö 10.