Nejlépe si z celé výpravy vedl Tomáš Kotyk, který ve váze do 90 kg nenašel přemožitele a třemi vítěznými zápasy celou kategorii ovládl a odvezl si zasloužené zlato. „Tomáš se konečně prosadil chvatem uči mata, a pokud si tuto techniku osvojí i v bojích s vyspělejšími soupeři, má rozhodně ve svém repertoáru velmi nebezpečnou zbraň, které se jeho konkurenti budou jen těžce bránit,“ řekl po turnaji trenér výpravy Radislav Borbély.

Jan Pravda, který vloni zářil mezi elitou českých dorostenců si nyní zvyká v kategorii juniorů, kde je boj na tatami ještě o poznání tvrdší. Hned na úvod sezony v tradičním klání v rakouském Vocklabrucku našel jen jednoho přemožitele a obsadil skvělé 2. místo. V boji o finále dokonale překvapil domácího reprezentanta Rakouska a rychlým chvatem ašiguruma zvítězil před časovým limitem. V boji o zlato nestačil na rakouskou jedničku a po vlastní chybě se musel spokojit se stříbrem.

„Honza si juniorskou kategorii musí rychle zažít, je třeba ještě přitvrdit v pojetí boje a také získat zkušenosti i mezi vyspělejšími závodníky. Jeho projev však byl velmi dobrý a určitě bude letos sahat po nejvyšších příčkách jak doma, tak i v zahraničí.“ hodnotí Pravdův výkon trenér Radislav Borbély.

Další stříbro získal Dalibor Skyba. Ten se v dorostenecké váhové kategorii do 90 kg dokázal prosadit především svým nasazením, a aktivním způsobem boje příjemně překvapil.

Na stupně vítězů těsně nedosáhl v tradičně velmi silně obsazené váze do 55 kg Tomáš Kozma (Karviná), který podlehl v boji o 3. místo. Výpravy se zúčastnili další borci, kteří sbírali především zkušenosti na evropských tatami. Tomáš Kohn (Baník), Jiří Bodnár (Karviná) a Pavla Mularčíková (Mittal). „Jejich výkony jsou do budoucna také velkým příslibem v měření sil ostravských závodníků s evropskou špičkou,“ uzavírá výsledný součet vystoupení Ostraváků na tomto turnaji trenér Borbély.