Letošní devátý ročník Českého běhu žen v Ostravě odstartuje v sobotu 29. května. SSK Vítkovice připravilo v rámci možností aktuálních hygienických pravidel také doprovodný program. 

Akce začne v sobotu 29.5. 2021 v devět hodin na Náměstí biskupa Bruna u Fóra Nová Karolina. Program otevře rodinný běh s dm.

„S oznámením termínu Českého běhu žen Ostrava jsme čekali do poslední chvíle, nechtěli jsme se vzdát tradičního projektu, který už rozběhal tisíce žen, ale musíme respektovat pravidla, která současná situace vyžaduje,“ řekla za organizátory Šárka Mokrá.

Závodnice se tak budou muset před startem prokázat negativním antigenním testem v tištěné podobě, který nebude starší 48 hodin a bude z akreditovaného zdravotnického zařízení. Další z možností je negativní PCR podstoupený v posledních sedmi dnech, certifikát o očkování starší 14 dnů anebo potvrzení od lékaře o prodělání nemoci COVID 19.

V přiložené fotogalerii výše si můžete připomenout úplně první ročník Českého běhu žen.

close Šest stovek závodnic dorazilo ke startu prvního Českého běhu žen, který se uskutečnil v Ostravě u obchodního centra Forum Nová Karolina. info Zdroj: null zoom_in Snímek prvního ročníku Českého běhu žen v Ostravě u obchodního centra Forum Nová Karolina.

„Pro organizátory a partnery akce, budou pravidla přísnější, včetně povinného nošení respirátoru. Podrobné informace včetně podmínek rodinných běhů najdou zájemci na našich webových stránkách,“ dodává Šárka Mokrá.

„Je to naše tradice, že každý rok pro závodnice připravujeme v rámci startovného speciální tričko. Letos bylo poprvé komplet navrženo přímo pro nás, a tak to bude naprostý originál, který se nikde jinde neobjeví,“upřesňuje za organizátory Šárka Mokrá.

V průběhu dopoledne se na start městského silničního závodu postaví ženy na tratích dlouhých 2,5 km, 5 km a 10 km. Součástí je také závod v Nordic Walking . Český běh žen Ostrava bude letos znovu moderovat herec Jakub Kohák společně se sportovním komentátorem Michalem Dusíkem. Dvojice také předá ceny ve vyhlášených kategoriích a vylosovaným běžkyním rozdá bohatou tombolu s dárky od partnerů Českého běhu žen Ostrava.