V Maďarsku i Srbsku se závodu zúčastnilo šest desetiletých děvčat, které reprezentovaly Ostravu a Moravskoslezský kraj nejen v povinných figurách, ale také v duu a týmu. V Bělehradu pak navíc v sólech. Nejúspěšnější z nich, Klaudie Kudělková a Viktorie Křemenová, vybojovaly zlatou a stříbrnou medaili.

Ostatní děvčata se umístila v první polovině startovního pole (52 závodnic). Klaudie a Viktorie vybojovaly taktéž zlatou medaili v duu. Kromě 1. a 2. místa v povinných figurách (54 závodnic), získala Klaudie také první místo v sólu, duo bylo opět zlaté a tým tentokrát taky.

Ostravské akvabely v kategorii 10 let a mladší posbíraly všechny nejcennější trofeje. O tomto úspěchu psaly také srbské noviny. Jedná se o velký výsledek tohoto jediného sportovního oddílu synchronizovaného – uměleckého plavání v Moravskoslezském kraji, který vede Kateřina Vítečková a její dcera Zuzana.