Na základě výsledků testů na covid-19, které všichni absolvovali v hlavním městě Lotyšska v úterním podvečeru, mohl tým opustit izolaci hotelových pokojů a vydat se do města. Cílem byla hala, v níž dnes od 18 hodin českého času bez přítomnosti diváků sehrají s celkem Volejbola Skola Riga první ze dvou zápasů evropského Challenge Cupu.

S palubovkou svých soupeřek, které jsou po čtyřech utkáních v čele tabulky osmičlenné Baltické ligy, se seznámily při dopoledním tréninku. Ze sebe na něm dostaly i únavu ze čtrnáctihodinového putování dvěma auty tranzity, která řídili trenér Zdeněk Pommer a jeho asistent Filip Hanák.

Volejbalová liga žen, TJ Ostrava – TJ Sokol Šternberk, 21. listopadu 2020 v Ostravě.
Po Šelmách si ostravské volejbalistky spravily chuť na Šternberku

Na cestě ale zažily v úterý i jedno milé překvapení. Při zastávce na čerpací stanici v litevském Kaunasu se po roce setkaly s bývalou spoluhráčkou, smečařkou Vilte Makauskaite. „Napsala jsem jí, že projíždíme jejím rodným Kaunasem a ona za námi přijela na benzinku. Bylo to moc fajn,“ svěřila se blokařka Michaela Nečasová.

Teď už se ale Ostrava chystá na večerní zápas, druhý sehraje na stejném místě ve čtvrtek. Jaké má informace o soupeřkách? „Viděl jsem nějaká videa a vím, že je to bojovný tým. Nepodceníme ho a půjdeme za vítězstvím,“ slíbil trenér Zdeněk Pommer, i když v Rize postrádá dvě zkušené opory, smečařku Helenu Hrdličkovou a blokařku Ivu Kaluskovou.

„Rozhodnutí holek, které mají malé děti a rozhodly se kvůli nim zůstat doma, samozřejmě plně akceptuji. Musíme ukázat, že jsme tým a věřím, že nás to ještě víc stmelí,“ řekl ostravský kouč.

Středa začala ostravským volejbalistkám skvěle. Bude pro ně stejně skvělý i večer?

Hokejisté Komety přivítali v dohrávce pátého kola Vítkovice.
Vítkovice zvrátily duel na ledě Komety, rozhodl obránce Trška