Vzpěračky Sokola Moravská Ostrava na mistrovský titul nedosáhly. Stejně jako před rokem v závěrečném třetím kole I. ligy družstev žen doma podlehly Plzni v čele s reprezentantkou Pavlou Kladivovou, která zároveň obhájila i celkové prvenství v mezinárodní Velké ceně. Druhá skončila v Ostravě domácí Laura Lozová, třetí byla Slovenka Lenka Horná z Trenčína.

„Liga už několik let stojí na nejlepší české závodnici," připomenul trenér Sokola Moravská Ostrava Radim Kozel, že v minulých letech to byla Lenka Orságová z Nového Hrozenkova, věnující se teď mateřským povinnostem, a v posledních dvou sezonách Pavla Kladivová.

„Ta nejlepší vždycky soutěž výrazně ovlivní – kdo ji do týmu získá, ten vyhraje. Ve druhém kole Pavla nenastoupila, takže jsme zvítězili. Do Ostravy ale přijela a předvedla se výborně," řekl Kozel s tím, že druhé místo pro domácí tým rozhodně není zklamání.

Vítězka Velké ceny ale svůj výkon hodnotila kriticky. „Trh mohl být lepší, zůstala jsem v něm na základu," svěřila se Pavla Kladivová. Do Ostravy si odskočila na jeden den ze soustředění v Maďarsku. „Nacházím se ve fázi, kdy trénuji objemově, dělám hodně atletiky, běhám, skáču a vzpírání nedávám úplně všechno. Nemám ještě vyladěno na velká kila," vysvětlila vítězka Velké ceny, že svou formu směřuje na dubnové mistrovství Evropy.

Ostravské družstvo nastoupilo v sestavě Laura Lozová, Hana Gasiorová, Petra Klimparová a Šárka Džubasová. „Všechny udělaly svá maxima, což bylo víc než ve druhém kole. Je vidět, že trénují a jdou nahoru, ale lépe to dopadnout nemohlo. Špičková éra, která tady byla za dob Radky Ševčíkové, Veroniky Buroňové, Majky Korčianové (nyní Nováčkové), je pryč," připomenul Kozel řadu mistrovských titulů Ostravy.

„Jsem rád, že přibyly závodnice, což je zásadní, družstva startovala v plném obsazení. Můžeme to možná brát jako určitý příslib do budoucna," pozitivně hodnotil předseda Českého svazu vzpírání Petr Krol jeden z vrcholů domácí sezony.

Výsledky 3. kola I. ligy družstev – ženy:

1. Plzeň (Švecová, Věžníková, Kladivová, Vančurová), 2. Sokol Moravská Ostrava (Lozová, Gasiorová, Klimparová, Džubasová), 3. Nový Hrozenkov. Juniorky: 1. Zlín, 2. Havířov, 3. Rotava, 4. N. Hrozenkov, 5. Ostrava (Henteková, Menšíková, Baňová, Pekarská).

Konečné pořadí – ženy:

1. Plzeň 22 bodů, 2. Ostrava 21, 3. N. Hrozenkov 17, 4. Zlín 10. Juniorky: 1. Zlín 26, 2. Havířov 25, 3. N. Hrozenkov 18, 4. Ostrava 15, 5. Rotava 14, 5. Sokolov 7.

Velká cena Ostravy:

1. Kladivová (Plzeň), 2. Lozová (Ostrava), 3. Horná (Trenčín).