Ředitelka akce Petra Pastorová, byť šestinásobná česká mistryně v maratonu, upozorňuje na „desítku“: „Rovná a na milimetr přesně změřená trať bude skutečně velmi rychlá.“ Však je vypsaná i extra prémie pro překonání ostravského rekordu na deset kilometrů (33 minut a 06 sekund v mužské a 37:29 v ženské kategorii).

Ostravský maraton, jenž patří k nejstarším tuzemským běžeckým podnikům, se prezentuje i jako „výbušná směs pohybu, sportu a dobré muziky“. To vše se odbude uprostřed města s centrem dění na Masarykově náměstí. Kde organizátoři hodlají oslovit a zapojit celé rodiny, případně týmy kolegů z práce.

Bolt Café v areálu Dolní oblasti Vítkovice, 11. srpna 2021.
Unikátní posezení v Ostravě, takto vypadá kavárna v oblacích Bolt Café

„K tomu jsou třeba ty šestičlenné štafety. Naopak minimaraton má charitativní podtext, vybírá se na Nadaci Pavla Novotného,“ uvádí Pastorová. Ta ostatně vede i běžecké tréninky, které mohou právě připravit na některou z tratí RBP Ostrava City Marathonu.

Zdravotní pojišťovna s číslem 213 se coby partner přidává nejen s nabídkou ověření fyzické kondice přímo v den akce, ale nabízí též svým klientům desetiprocentní slevu na startovném. Pro děti jsou připraveny běhy na 300, 666 a 1050 metrů.

Fanoušci Vítkovic.
Vítkovice se připravují na prodej permanentek. Jaké nabízí fanouškům varianty?

„S akcí budou ale spojeny i dopravní komplikace – úplné uzavírky několika ulic v Moravské Ostravě a Přívozu, částečné uzavírky na cyklostezce okolo Ostravice směrem na Landek či okolo hradu na Slezské, kudy povedou naše tratě,“ dodává Pastorová.