Arrows k tomu budou mít možnost o víkendu, kdy s devatenáctinásobnými českými šampiony rozjedou semifinále. Série na tři vítězství začne dnes v Brně, druhý zápas je na programu na porubském hřišti už zítra od 18 hodin.

Když hraje slabší tým proti silnějšímu, občas vsadí „na jistotu", kdy hráči předvádí úlivky a snaží se za každou cenu dostat na metu. K tomu se ale Ostrava uchylovat nebude.

„Jsme bojovníci a hlavně pálkařský tým. Snažíme se zápas vybojovat útokem, tedy předvést co nejvíce hitů a udělat co nejvíce bodů," dodal Malík.

Draci jsou českým fenoménem. Devatenáctkrát ovládli domácí titul a před duelem s Ostravou prohlašují: „Nám je jedno, s kým se utkáme v semifinále. Chceme extraligu vyhrát," tvrdil Arnošt Nesňal, manažer klubu.

Brněnští baseballisté si před víkendem zvedli sebevědomí, když ovládli premiérový ročník Evropské ligy, v týdnu dvakrát vyhráli na hřišti v německém Řeznu.

„Sledoval jsem zápasy Draků, skvěle reprezentovali český baseball, letos mají fakt skvělý tým. To ale pro nás není nic nového, do série jdeme z pozice outsidera," přiznal Malík. Arrows se mohou opřít o Borise Bokaje, hrajícího trenéra a zároveň nadhazovače. Vždycky, když na kopci házel, jeho tým vyhrával, případně zápas vítězně doházel.

Jenže Draci mají Australana Jasona Jarvise, proti kterému se pálkaři z celé české extraligy nejméně prosadili. Na pálce se spoléhají Arrows hlavně na mladého talenta Tomáše Juněce, v základní části předvedl 54 hitů (odpálil míč a dostal se na metu) stejně jako Jakub Hajtmar z Brna. Juněc ještě k tomu odpálil 11 homerunů a v této statistice je třetím nejlepším pálkařem.

Ostravskému týmu se vůbec v této činnosti daří, v základní části předvedli hráči Arrows celkem 401 hitů (úspěšných odpalů), což je nejvíce ze všech týmů. V neděli i příští týden mohou diváci počítat také s různými soutěžemi, například o speciální play-off triko, dárky od sponzorů, odpálit si mohou na road show a v rámci loterie vyhrát i peněžní částky.

„Už ve čtvrtfinále proti Skokanům Olomouc byla atmosféra skvělá. Máme své věrné diváky, ale rádi bychom dostali na stadion také ostatní, kteří třeba nemají s baseballem takové zkušenosti. Chceme jim ukázat, že je to kvalitní zábava. Pojďte podpořit Arrows," hecuje Malík.

Druhé semifinále se rozehraje v Praze, kde bude k vidění místní derby mezi Kotlářkou a Eagles.

Program semifinále play-off extraligy(na tři vítězství)
1. zápas (dnes 20.00): Draci Brno Arrows Ostrava
2. zápas (zítra 18.00): Arrows Ostrava Draci Brno
3. zápas (5. srpna 20.00): Draci Brno Arrows Ostrava
4. zápas (6. srpna 19.00): Arrows Ostrava Draci Brno
5. zápas (7. srpna 15.00): Draci Brno Arrows Ostrava