Zápas ale pro ně začal slibně, v 1. setu vedli 16:11. „Nevyšla nám koncovka, Ústí se chytilo a pak už jsme ho nedokázali zastavit. Hráli jsme úplnou bídu,“ přiznal ostravský smečař David Janků. „Soupeř ustál náš tlak v prvním setu, pak už tlačil hrozně moc on nás a my to neustáli,“ hodnotil průběh duelu domácí kouč Jan Václavík.

V čem byl největší rozdíl mezi týmy? „Ústí, které dobře útočilo, jsme neubránili, ale oni nás výborně počapali v poli a byli i agresivnější na servisu,“ konstatoval trenér Ostravy. Ke zvratu nepomohly ani změny v sestavě. „Ve třetím setu už to bylo jen o Ústí, které nám toho moc nedovolilo,“ dodal Václavík.

„Celý týden jsme jenom dávali servis a přihrávali ho. Bylo to místy až nezáživné, ale říkali jsme si, že je to potřeba a asi se to vyplatilo. Kluci hráli dobře a pomohla nám i lavička,“ usmíval se kouč hostů Lubomír Vašina.

Jeho svěřenci dali Ostravě dvě esa, sami nedostali žádné. „Čekali jsme tvrdý servis Ostravy, který jim v prvním setu šel. Naštěstí jsme dokázali otočit a od druhého setu jsme byli lepší na ztrátě i podání,“ dodal Luboš Bartůněk, nahrávač Severočechů, kteří v čele tabulky vystřídali České Budějovice.

V dalším kole nastoupí Ústí už v sobotu ve Frýdku-Místku proti Black Volley Beskydy s jeho bývalým trenérem Jakubem Salonem, na Ostravu čekají v Praze Lvi. Na body v 5. kole extraligy ostravští volejbalisté nedosáhli, doma podlehli v pátek Ústí nad Labem 0:3.

Extraliga volejbalistů - 5. kolo:

VK Ostrava - Ústí nad Labem 0:3 (-22, -19, -19)

Rozhodčí: Kovář a Vachutka, čas: 79 min., bez diváků.

Ostrava: Sedláček 7, Matula 2, Janků 5, Kotas 3, Kružkov 5, Ihnát 5, libero Sobczak - Dvořák 3, Vancl 2, Muroň 2, Závodský 2. Trenér: Václavík.

Ústí: Beer 6, Bartůněk 1, Kobolka 9, Tibitanzl 6, Kramar 1, Parraguirre 15, libero Kořínek - Bornemann 14, Kasan, Koloušek. Trenér: Vašina.