Akce se zúčastnila také olympijská vítězka v běhu na lyžích Kateřina Neumannová, vítěz světového poháru ve skocích na lyžích Jakub Janda, nebo bývalý hokejový reprezentant Zbyněk Irgl, který nyní působí ve Vítkovicích.

Nechyběli bývalí fotbalisté Aleš Neuwirth, Ondřej Kušnír, Martin Rozhon či Jakub Kafka. Do turnaje, který ozdobil koncert Michala Žáčka a Mária Šeparoviče, zasáhl také Tomáš Vrátný, několikanásobný účastník Rallye Dakar.

Součástí celodenní akce byla i dražba podepsaných dresů významných hráčů World Padel Tour, jakými jsou Juan Martín Díaz, Uri Botello Cohen, Agustin Tapia, Miguel Lamperti a Franco Stupaczuk. Tyto dresy vynesly 23 tisíc korun.

VÝSLEDKY - finále:

Alan Zahrada/Aleš Neuwirth – Tomáš Vrátný/Tomáš Ostarek 6:4

CO JE PADEL?

Padel je sport, který je v posledních několika letech označován jako sport 21. století. Unikátní kombinace squashe a tenisu, obohacená o nové originální prvky, si již našla miliony příznivců po celém světě a pozvolna proniká i na území Čech a Slovenska. Hraje se ve dvojicích, přičemž týmy jsou od sebe odděleny sítí na hřišti o rozloze zhruba třetiny tenisového hřiště. Hrací plocha je ale částečně lemována zdmi, které mohou hráči v rámci pravidel využívat ve svůj prospěch. A co je na tom všem nejlepší? Padel je pro všechny. Vybavení je již nyní jednoduše dostupné i na našem území (rakety jsou o něco menší než squashové a nemají výplet, míčky se podobají podhuštěným tenisovým). Vzhledem ke své povaze je to sport vhodný pro všechny typy rekreačních i profesionálních hráčů. Na věku či pohlaví tedy vůbec nezáleží. Počítání bodů je stejné jako v tenise. Hraje se na dva vítězné sety. Za stavu 6:6 se hraje tie-break. Po lichých gamech si soupeři, při krátké pauze, vymění strany kurtu.