„Byl o něho velký zájem, startovat bude šestnáct dvojic a už je plně obsazený zajímavými lidi. Všichni se na to těšíme,“ prozradil Aleš Richter, předseda pořádajícího Padel Clubu Ostrava. „Bude to křest ohněm, protože hala má vysoké stropy a není vytápěná. Vyzkoušíme, co lidé vydrží,“ poznamenal se smíchem.

V areálu TJ Ostrava na Varenské vznikly první dva kurty v kraji pro padel.
Znáte padel? Podívejte se, na Varenské v Ostravě se hrál první turnaj

„Během hry se zahřejí, navíc bude připraven stan s ohřívači, kde si mezi zápasy mohou odpočinout v teple. Důležité je, že tam nefouká ani neprší,“ dodal.

Zájemci z řad veřejnosti kurty na padel, což je raketový sport s míčkem, který je kombinací tenisu a squshe, otestovali v minulých dnech. „Říkali, že je tam zima, ale nikdo si extrémně nestěžoval. Všechny upozorňujeme, že je třeba se obléct. Když začnete hrát, zahřejete se pohybem a přestanete to vnímat. Pak můžete jít do tepla do šaten nebo do vestibulu vedlejší haly,“ vysvětlil.

Padelový turnaj osobností v Ostravě vynesl 151 tisíc korun. (17. července 2021).
Padelový turnaj osobností v Ostravě vynesl 151 tisíc. Přijela i Neumannová

„Prostředí v Trojhalí je moc krásné a industriální, tak obrovskou halu s vysokými stropy při dnešních cenách energií není možné vytopit. Upozorňujeme na to dopředu a všichni s tím počítají. Zatím byli lidé z kurtů nadšení,“ potěšila ho vytíženost nového sportovního stánku.

Padel v areálu TJ Ostrava na Varenské, 21. dubna 2020 v Ostravě. Trenér volejbalistek TJ Ostrava Zdeněk Pommer.
Lidé by neměli zevlovat doma, říká trenér volejbalistek Ostravy Zdeněk Pommer

„Sám jsem byl překvapený, že jsou pravidelně vytěžované. Volno je v dopoledních hodinách, kdy lidé chodí do práce nebo do školy, ale s tím jsme bojovali i na venkovních kurtech. Tyhle časy chceme nabídnout školám a organizacím za zvýhodněnou cenu,“ uvedl s tím, že vše funguje přes rezervační systém Trojhalí je, kde je pro ty, kteří nemají vybavení, i možnost zapůjčení raket.

Tak se hraje padel, mix tenisu a squashe
Znáte padel? Mix tenisu a squashe mohou hrát celé rodiny. Kurty jsou v Ostravě

„V minulých letech končila sezona na podzim a lidé si do jara museli najít jinou aktivitu, teď mohou hrát padel celý rok i přes zimu,“ spokojeně konstatoval Aleš Richter. Smlouvu s Trojhalím má klub do března 2023. „Jsme domluveni, že pokud bude zájem, mohou tam oba mobilní kurty zůstat celoročně,“ prozradil.

Zápas 1. kola ligy basketbalistek SBŠ Ostrava - Slovanka MB 79:42, který se hrál v hale Tatran 26. října 2022.
Basketbalová senzace: Ostravská SBŠ v lize pošesté vyhrála a v tabulce je čtvrtá

Proč by si podle něj měli lidé padel, který vznikl před šedesáti lety v Mexiku a dnes se v něm bojuje o tituly na mistrovství světa i Evropy, vyzkoušet? „Je super, že ho může hrát každý bez omezení věku i celá rodina s dětmi,“propaguje svůj oblíbený sport.

Pro diváky je vstup na sobotní turnaj Padel Cup v Trojhalí zdarma.