Ke druhému zápasu nastoupila v zaplněné Ostravar Aréně Kateřina Siniaková proti rumunské jedničce Simoně Halepové.

Plíšková odvrátila v prvním desetiminutovém gemu dva brejkboly, získala ho pro sebe a od té doby dominovala. „Byla jsem i trošku nervózní, přece jen Fed Cup je něco jiného, navíc poslední kolo jsem nehrála. Začátek byl tuhý. Po tom získaném prvním gemu jsem se uklidnila a postupně stále více využívala podporu z tribun,“ řekla Karolína Plíšková.

Pátá hráčka světa se s rolí favoritky popasovala na výbornou. „Tlak je vždycky, jsem na něj už tak nějak zvyklá. Ve Fed Cupu se ale ještě zdvojnásobuje, doma jsem v něm navíc nehrála rok, možná i víc. Každý čeká, že vyhraju. Jsem ráda, že se mi to povedlo,“ usmívala se Karolína Plíšková, kterou čeká v neděli od 13 hodin souboj týmových jedniček z Halepovou.

„Nemám zase tolik variant, ze kterých bych mohla vybírat. Co jsem ji porazila dvakrát, tak přes výměny. Ne žádný zběsilý tenis, střílení nebo zabíjení prvních míčů. Riziko musí být úměrné chybám i winnerům. Ve výměnách to s ní bude těžké, ale ne nemožné. V Austrálli nehrála úplně senzačně, zkusím toho využít. Věřím, že nějaká šance bude," dodala Karolína Plíšková.

1. kolo Fed Cupu v Ostravě:

ČR - Rumunsko 1:0 po první dvouhře

Karolína Plíšková- Buzarnescuová 6:1, 6:4