Předcházela mu kvalifikační kola v Opavě, Ostravě, Hradci nad Moravicí a Trojanovicích, v nichž startovalo celkem sto sedmdesát soupeřících dvojic. Do dvoukolového finále se probojoval jen stanovený počet podle průběžných výsledků.

V kategorii čtyřletých koní ve dvoukolové soutěži ZL (110 cm) startovalo jednatřicet dvojic. Po obou kolech předvedly pouze tři bezchybné výkony. Lepším výsledným časem získal titul šampiona Marek Klus na koni Eni z JK Dřevěný dvůr Baška, druhý skončil Zdeněk Žíla s El Pasem z Mustangu Lučina a třetí Vít Holý s Quintenem z Hřebčína Amona Bolatice.

Mezi pětiletými koňmi se postavilo na start sedmnáct soupeřů. Ve dvou kolech L* a L** (120 cm) předvedl bezchybný výkon jen René Olšák z JK Hřebčína Albertovec se dvěma koňmi - lepším dosaženým časem vyhrál s Oktávou 1 a druhý skončil s Odenou. Třetí příčka patřila Josefu Kinclovi s Oscarem z Horymasu Horní Město.

Šestiletí koně měli vsoutěži S* a S** (130 cm) na startu šestnáct uchazečů o titul. Po dvou kolech byly dva bezchybné výsledky. V rozeskakování obě dvojice byly penalizovány za chybu, a tak opět rozhodl dosažený časový limit. Titul šampiona získal Jiří Hruška s Calgary/Gaby z JK Opava-Kateřinky před Tomášem Bajnarem s Avionem 1 z Baníku Ostrava a Rostislavem Hlauškem s Mafií Ferona Thyssen z JK Šilheřovice.