„Je to skvělý a úžasný pocit. Superfinále si chce zahrát každý hráč i hráčka. Celou sezonu o to člověk usiluje. Jinak cítím v podstatě totéž co loni šílenou euforii. Tentokrát jsme to měli možná o trošku delší, protože jsme si to mohli díky náskoku v šestém zápase užívat o něco líp. Práci jsme však ještě nedokončili," zdůraznila vítkovická kapitánka.

Ostravanky, podobně jako loni, o postup do finále musely tvrdě bojovat s Chodovem. Dokonce v nakonec posledním zápase hned dvakrát prohrávaly. „Ale pořád jsme si věřily. Jasně, lehké to nebylo, ale přece jen s těmi vypjatými zápasy máme nějaké zkušenosti. A víme, že takové zápasy dokážeme obracet," poznamenala nejproduktivnější hráčka Vítkovic v základní části.

Velkým zážitkem byla nejen pro Andreu Pastuškovou v posledním zápase atmosféra, která Vítkovice hnala znovu do Superfinále. „Lidi za náma stáli po celý zápas, a tohle bylo naprosto fantastické. Kdyby v hale takoví diváci nebyli, panovala by v ní ponurá atmosféra a kdoví, zda bychom vyhrály," usmála se zkušená útočnice s tím, že zatímco na tribuně v hale Dubina se slavilo už dobrých deset minut před koncem, ona sama se snažila soustředit až do posledního hvizdu rozhodčích. „Jsem zastánkyní toho, že dokud není konec, nebo minimálně se už neblíží, nepřemýšlím o nějakých oslavách. Takže poprvé mi něco podobného blesklo hlavou až v poslední minutě zápasu."

Týden před velkým zápasem však nežila jen florbalem. „Píšu diplomovou práci a už během play-off jsem s tím měla problémy, abych ji nějak dopsala. A před finále to nebylo o moc lepší. Mám to tak, že pět minut mi v hlavě šrotuje diplomka a na pět minut v ní vyhrává florbal," zamračila se studentka VŠB-TU Ostrava.

SUPERFINÁLE FLORBALU 2014

Místo: Praha, O2 arena

Čas: Neděle 13. dubna 

Ve 13 hodin ženské finále mezi Vítkovicemi a Herbadentem Praha (v sezoně 8:4, 3:4 SN), v 16 hodin finále mužů Vítkovice a Střešovice (2:4, 8:3).

Zajímavosti: Už podruhé za sebou se do rozhodující florbalové bitvy sezony probojovaly oba elitní celky z Vítkovic, muži navíc obhajují titul z loňského roku.

Ženy Vítkovic získaly titul poprvé a prozatím naposledy v roce 2000, muži jich už vybojovali pět.

Superfinále se hraje potřetí v historii české florbalové extraligy a pokaždé se do něj prozatím probojovali pouze muži Vítkovic a ženy Herbadentu Praha, které navíc už sedm let nepustily nikoho jiného na trůn.

Oba předchozí vzájemné superfinálové duely skončily naposledy pouze jednobrankovým rozdílem, muži Vítkovic podlehli předloni Střešovicím 4:5 po prodloužení, Herbadent Praha loni porazil Vítkovice 3:2.