„Celá zábavná a propagační akce má dva programy. Dopolední je určen dětem ze základních škol, kterých by mělo dorazit na Masarykovo náměstí minimálně okolo dvou stovek. A odpolední část chystáme pro širokou ostravskou sportumilovnou veřejnost," říká Jakub Debrecenyi, jeden z hlavních organizátorů Dne ostravského karate a úřadující mistr Evropy.

„Celé Masarykovo náměstí bude i díky vydatné pomoci města Ostravy v průběhu akce rozděleno do několika sektorů, v nichž si budou moci zájemci jednak vyzkoušet karate, různé fyzické aktivity spojené s karate, ale také budou vyplňovat různé kvízy, skládat puzzle s motivem karatisty či se naučí napsat své jméno v japonštině," pokračuje Jakub Debrecenyi v představování velké sportovní akce, která si dává jednoznačně za cíl přilákat ke karate další zájemce.

DEN OSTRAVSKÉHO KARATE
Pátek 5. září, Masarykovo náměstí v centru Ostravy

Začátek: 10 hodin pro školy, 13 hodin pro širokou veřejnost (předpokládaný konec je v 17 hodin)

Hlavní pořadatelé: Filip Saidl a Jakub Debrecenyi (aktuální bronzoví medailisté z akademického mistrovství světa)

Program: pro děti i dospělé budou připraveny ukázky vystoupení reprezentantů ČR, otevřené tréninky karate, hry, kvízy, soutěže a spousta dalších aktivit

Vstup: zdarma

Další informace na Facebooku

Na Dni ostravského karate se ale nebude soutěžit, vše bude probíhat pouze zábavnou formou. „Jde pouze o show, a každý, kdo se jí aktivně zúčastní a vyzkouší si určité úkoly v každém sektoru, získá od nás malou pozornost, kterou nám věnovali sponzoři," zdůrazňuje Jakub Debrecenyi.

Podobné to bude i odpoledne. „Do programu pro širokou ostravskou veřejnost zařadíme navíc komentované cvičení, které by asi dopoledne děti asi až zas tak moc nezaujalo. Jinak to bude probíhat zhruba stejně, jako to máme nachystáno pro děti," doplňuje juniorský mistr světa i Evropy z let 2010 a 2012.

Den ostravského karate začíná na Masarykově náměstí zítra v 10 hodin a měl by vyvrcholit okolo 17. hodiny. Zájemci by však neměli zbytečně otálet. „Akce totiž může skončit i dříve. Pokud budeme mít prázdno, zřejmě to asi zabalíme i o něco dřív," upřesňuje Jakub Debrecenyi, mimochodem, člen Centra individuálních sportů Ostrava (CISO), s tím, že jde o ojedinělou akci v České republice.

„Nikdo nás neinspiroval, zkrátka jsme zkusili dát hlavy dohromady. Teď už nezbývá než doufat, že za námi dorazí spousta lidí a uvidí, že karate skutečně není žádný drastický sport, nýbrž že se jedná o krásný sport. A že se nám snad podaří na tatami přilákat další zájemce," dodává Jakub Debrecenyi, jeden z hlavních organizátorů Dne ostravského karate.

Jak to bude na náměstí vypadat?Celé Masarykovo náměstí bude rozděleno do tří sektorů, ve kterých se uskuteční nejrůznější aktivity spojené s karate.
V prvním sektoru je hlavní pódium, tatami a 200 míst k sezení. Návštěvník v něm uvidí ukázky karate v podání jak začínajících dětí, tak reprezentantů ČR.
Druhý sektor bude sloužit k fyzickým činnostem, které jsou s karate spojeny. I v něm bude tatami, na kterém si účastníci budou moci karate vyzkoušet a vyzkoušet si různé dovednostní disciplíny.
A třetí sektor bude vyhrazen pro malou lekci kaligrafie, vyplnění kvízu o karate a další zábavné aktivity, u kterých si sice tělo odpočine, zato mysl pojede na plné obrátky. (in)