V průběhu sobotního dopoledne se na této sociální síti objevil vzkaz členů rodiny směrem k Pavlu Srníčkovi, jemuž měli večer při domácím utkání s Evertonem (0:1) fanoušci zazpívat popěvek „Pavel is a Geordie". "Píseň mu nahrajeme a následně pustíme přímo u postele v nemocnici," uvedli příbuzní na anglickém účtu sedmačtyřicetiletého trenéra brankářů pražské Sparty.

Příznivci slavného anglického klubu, kde Srníček strávil významnou a úspěšnou část své kariéry, a před několika dny také pokřtil svou nově vydanou knihu, na svého někdejšího hrdinu mezi třemi tyčemi nezapomněli a k výzvě se připojili. Nejprve zhruba po čtvrthodině hry, poté okamžitě jakmile sudí Lee Mason odpískal konec prvního poločasu.

"Klub i fanoušci si skvěle rozvrhli úsilí. Za projevenou podporu moc děkujeme. Videa jsem poslal bratru Milanovi, aby je Pavlovi pustil," ocenil manažer Pavla Srníčka Steve Wraith na Twitteru.

Podpora však Srníčkovi chodí od prvních chvil. A nezůstává jen u fanoušků. Zejména na sociálních sítích drží tomuto vždy pozitivnímu a oblíbenému člověku pěsti řada kamarádů, fotbalových soupeřů i bývalých spoluhráčů.

„Ať zazní křik 52 tisíc Geordies. Bojuj Pavle!!! Bojuj, všichni se za tebe modlíme, parťáku," napsal ještě před duelem s Evertonem na twitteru na adresu rodáka z Bohumína bývalý hráč Newcastlu a asistent trenéra Terry McDermott.

Právě z třiadvacetitisícového města přišla minulou neděli nečekaná a šokující zpráva o tom, že Srníček zkolaboval zřejmě po srdeční zástavě, přičemž mu až dvacet minut srdce vůbec nepracovalo. Podle informací Deníku měl být nalezen v blízkosti bohumínské nemocnice.

Jeho stav se od té doby nezměnil. „Je nadále v umělém spánku na přístrojích. Až dojde ke změně, budu informovat. Čeká se do pondělí, než bude možné pokračovat v dalších testech," přiblížil Steve Wraith.

Jak fanoušci podpořili na dálku Pavla Srníčka se můžete podívat zde