Spokojeně opouštěla v neděli v podvečer plochu ČPP Arény kapitánka ostravského FBC Pavla Nguyenová. V závěrečném zápase série s Vítkovicemi sice FBC gól nedalo, prohrálo 0:8, ale mladá florbalistka věděla, že se svými spoluhráčkami splnila předsezonní úkol probojovat se do play-off.

„Žádná z nás neměla s vyřazovací částí zkušenosti, takže tohle je hodně cenné," pronesla sympatická útočnice FBC.

Jak hodnotíte sérii, kterou jste prohrály 0:4?

Spíše záporně, protože jsme si měly plnit určité dílčí cíle, což se nepovedlo. Přesto musím holky pochválit za práci, která se v této sezoně odvedla. Výkony i výsledky.

Jaké dílčí cíle máte na mysli?

Soustředily jsme se na obranu, u které je vždy důležité začít. Dále také abychom při postupném útoku či brejku neztrácely míčky. Nakonec směrem dopředu to z naší strany bylo bezzubé. Nevím, jestli to bylo nedostatkem odvahy nebo nedůvěrou v sama sebe. Těžko si to vysvětluji.

Šanci na obstojný výsledek vám vždy vzaly určité pasáže v utkání. Třeba ve třetím zápase jste po vyrovnané první třetině druhou prohrály 0:5.

Myslím, že tyto výpadky jsou odrazem toho, že nám chybí zkušenosti. Hlavně klid v hlavách, který bychom měly udržet po celou dobu zápasu. Nikoli jen v první třetině.

Myslíte, že zkušenosti jsou jedinou věcí, která týmu chybí, nebo ještě něco?

Asi sebedůvěra. Holky se jinak projevují na tréninku, kde mají svůj klid, není na ně takový tlak a díky tomu si dovolí více. Možná i tohle hrálo roli, protože si uvědomily, jak jsou Vítkovice silným soupeřem. Asi je to rozhodilo.

Pro celý tým to bylo první play-off. Jaké z něj máte pocity?

Pozitivní. Bylo to tvrdší, více o osobních soubojích než základní část. Mělo to jiný náboj a opravdu jsme si to užily. Já osobně teda určitě, byť výsledky nebyly příliš lichotivé.

Jak k vám jako k soupeři podle vás přistupovaly Vítkovice?

(zamýšlí se) Možná v určitých fázích hry bylo vidět, že si na nás hodně věří a to způsobilo výpadky v jejich hře. Zkušenostmi a kvalitou hráček ale asi na nás velkou přípravu nepotřebovaly.

Se sezonou a účastí ve čtvrtfinále jste tedy spokojená?

Musím holky pochválit za to, jak bojovaly, v důležitých zápasech jsme uspěly a díky tomu jsme si mohly zahrát play-off. Konečně! Pro mě i celý tým je to vklad do nové sezony. Tohle byl další krok k tomu, abychom šly výš a výš. Máme hodně mladých holek a věřím, že když zdraví vydrží, tak se budeme dál posouvat.

Dalším krokem by mohlo být příští rok umístění v první čtyřce tabulky základní části.

(smích) To by bylo krásné a uděláme pro to maximum. Tak či tak, musíme dřít zápas od zápasu. Výsledek se dostaví.