Na turnajích se vám příliš nedaří, jiné to je v Davis Cupu, kde máte aktuálně bilanci 3:1. Premiéru ve dvouhře jste zvládl skvěle. Porazil jste Selu, 98. hráče světa a lídra Izraelců…
Kdybych hrál na turnajích jako v Davis Cupu, tak jsem na žebříčku jinde, než kolem dvoustovky. Doufám, že mě to nakopne. Jsem strašně rád, že mi dal kápo důvěru, a já mu ji dokázal splatit. Miluju hrát v Česku, speciálně v Ostravě, kde jsem vlastně doma. Teď prožívám krásné chvíle.

Zápas se pro vás přitom po rychle získaném podání soupeře nevyvíjel dobře. První sadu jste ztratil…
Věděl jsme, co od něj můžu očekávat. Už jsem s ním dřív hrál, navíc se známe, trénujeme spolu. Hned v první hře mi vyšel brejk, pak jsem měl ale tři čtyři hluché gemy. Nemastné neslané. Přehrával mě a já nevěděl, jak na něj. Kápo mi pak řekl, že do toho musím více jít, hrát rychleji. Jsem rád, že to vyšlo.

Do jaké míry vám pomohlo to, že jste hrál v Ostravě, kde vám to sedí? Už před třemi lety jste ve čtyřhře získal bod proti Austrálii…
Ostrava mi opravdu přirostla k srdci. Podařila se mi tady před skvělými fanoušky jak zmiňovaná premiéra v deblu, tak i teď v singlu. Zajímavé přitom je, že v obou těch zápasech vyhrál první set soupeř. Jsem nesmírně rád, že jsem to zvládl. Věřím, že to bude zlomový bod, který nás posune do baráže.