Třikrát v Dolních Vítkovicích stříbrní Ondřej Perušič a David Schweiner si v základní skupině dopoledne poradili s bratranci Grimaltovými z Chile 2:0 (15, 24), když ve 2. sadě odvrátili čtyři setboly. „Trpělivě jsme ztrátovali a nakonec proměnili dvě příležitosti, co se nám naskytly,“ oddechl si Perušič.

Pak porazili Němce Ehlerse a Wicklera 2:0 (23, 12), když jejich setbol odvrátili v 1. sadě. „Ale nebylo to úmyslem. Pomohli jsme si servisem a dobrou obranou,“ řekl Perušič po druhé výhře.

Znamená přímou účast ve čtvrtfinále? „Ještě ne. Nicméně můžeme postoupit z 1. místa, ale spoléhat na kalkulaci vítězných a prohraných bodů bychom neradi. Zítra do toho dáme všechno a pokusíme se vyhrát. Máme to ve svých rukách,“ vysvětlil Schweiner. Jejich posledními soupeři ve skupině jsou v pátek od 14 hodin Američané Partain a Benesh.

Plážové volejbalistky Barbora Hermannová (vpravo) a Marie Sára Štochlová mají před turnajem v Dolních Vítkovicích dobrou náladu.
Fanoušci, těšte se: Češi jdou na pláž s pokorou, Češky v nových plavkách

Barbora Hermannová a Marie Sára Štochlová získaly pod vysokou pecí skalp Brazilek Agathy a Rebeccou 2:0 (26, 11). „Je to moje první ostravské vítězství, moc si toho cením. Moje parťačka hrála úplně skvěle, táhla mě a já si to moc užila. Bylo to boží,“ chválila Štochlová ostravskou rodačku Hermannovou.

Ve druhém duelu ale Češky odpoledne podlehly Mellisse a Brandie z Kanady 0:2 (-15, -17). „Co si budeme povídat, ony jsou v žebříčku výše než my. Mohly jsme překvapit a mrzí nás, že jsme nezahrály ten ranní volejbal, mohlo to být vyhrocenější a napínavější. Ale jsme spokojené, že máme jednu výhru, která nás s největší pravděpodobností posune do bojů play-off, což by byl úžasný výsledek,“ připustila Hermannová.

Ve třetím duelu základní skupiny nastoupí v pátek od 12.40 hodin proti Brünner – Hüberli ze Švýcarska.

Konečnou stanicí pro tři české páry na letošním turnaji J&T Banka Ostrava Beach Pro v Dolních Vítkovicích bylo 1. kolo středeční kvalifikace.
České naděje zhasly na písku v kvalifikaci. Mrzí to šíleně, přiznala Havelková

Devatenáctiletí mladíci Kryštof Jan Oliva a Tadeáš Trousil po boji prohráli s Italy Ranghierim a Carambulou 0:2 (-20, -18). „Ukázalo to, že zvládáme držet tempo s těmi nejlepšími týmy na světě, ač to bylo asi hodně dané diváckou kulisou. Fanoušci nás táhnou a dodávají nám takového třetího hráče na hřišti,“ ocenil Tadeáš Trousil tradičně skvělé publikum v Dolních Vítkovicích.

V pátek mladý český pár čekají dva zápasy – napřed se utká s Brazilci Vitorem Felipem a Renatem (10.10) a pak s Poláky Losiakem a Brylem (17.20).

Markéta Nausch Sluková (vlevo) turnaj v Ostravě vyhrála v roce 2018 s Barborou Hermannovou. Letos ji v Dolních Vítkovicích čeká premiéra s Helenou Havelkovou (vpravo). Fotogalerie Lukáše Kaboně je z pondělní tiskové konference na kurtu pod vysokou pecí.
Dvě zkušené hvězdy v plenkách. Maminka a „teta“ jdou pod vysokou pecí do akce

J&T Banka Ostrava Beach Pro kategorie Elite 16

Ženy:

Skupina D: Hermannová, Štochlová (12-ČR) - Agatha, Rebecca (4-Braz.) 2:0 (26, 11), Humanaová-Paredesová, Wilkersonová (13-Kan.) - Hermannová, Štochlová 2:0 (15, 17).

Muži:

Skupina C: Ranghieri, Carambula (3-It.) - Oliva, Trousil (11-ČR) 2:0 (20, 18)

Skupina D: Perušič, Schweiner (4-ČR) - M. Grimalt, E. Grimalt (12-Chile) 2:0 (15, 24), Perušič, Schweiner - Ehlers, Wickler (5-Něm.) 2:0 (23, 12).