„Špičkový box v podání našich nejlepších boxerů a boxerek v olympijském boxu přinese Fosfa Mistrovství České republiky, které se do Ostravy vrací po šesti letech. Česká boxerská asociace přidělila jeho pořádání opět nejúspěšnějšímu boxerskému oddílu u nás, Boxing Clubu Ostrava,“ říká ředitel turnaje a viceprezident České boxerské asociace Dalibor Mouka.

Autogramiáda Baníku Ostrava v Nové Karolině.
Hráči, trenéři i fanoušci na jednom místě! Baník pořádá velkou autogramiádu

Turnaj se koná v hale Sareza v Ostravě-Přívoze, začne ve čtvrtek 19. října a vyvrcholí v sobotu 21. října finálovým galavečerem. „Je to pro nás velká čest a děláme vše pro to, aby byli boxeři i diváci spokojeni. Velkou pomocí je nám dlouhodobá podpora města, obvodu a kraje,“ podotýká předseda Boxing Clubu Ostrava Dalibor Fröhlich.

Pěsti v Ostravě (MČR v boxu mužů a žen, 19. až 21. 10. 2023)Pěsti v Ostravě (MČR v boxu mužů a žen, 19. až 21. 10. 2023)Zdroj: Pěsti v Ostravě

„Vedle organizačních příprav ladíme i formu našich borců, kterých se na šampionátu představí hned pět. Barvy Boxing Clubu Ostrava budou hájit Erik Suchý, Patrik Štefan, Natálie Poledníková, Martin Prázdný a Jiří Kozel. Do programu galavečera připravujeme navíc exhibiční utkání, v němž se střetne naše mládežnická vicemistryně Evropy Julie Poledníková s mistryní Evropy z Polska“, dodává Dalibor Fröhlich.

Organizátoři připravili na dny, kdy se Ostrava stane středobodem českého olympijského boxu, jedno překvapení. Bude jím výstava obrazů boxerské legendy a malíře Rostislava Osičky.

„I díky podpoře radnice MOaP a jeho starosty Petra Veselky jsme připravili výstavu, která je průřezem dosavadní více než dvacetileté tvorby Rosti Osičky. Ten pro svou ostravskou výstavu namaloval dvanáct obrazů, na nichž zachytil Ostravu tak, jak jí pamatuje z doby, kdy zde úspěšně boxoval. A kde mimo jiné vybojoval i vítězství na Memoriálu Václava Procházky“, vysvětluje Dalibor Mouka, zástupce společnosti Idoso Art, která s Rostislavem Osičkou spolupracuje.

Hokejisté Vítkovic v závěrečném zápase základní části Ligy mistrů v Německu porazili Ingolstadt a postoupili do šestnáctičlenného play-off. Fotogalerie je z domácího utkání s EHC Biel-Bienna.
Hokejisté Vítkovic v Německu smetli Ingolstadt a jsou v play-off Ligy mistrů

Vedle něj u takovéto boxerské události nemůže chybět ani Marek Vašut, kterého Osička připravoval na roli v legendárním filmu Pěsti ve tmě. „S Markem Vašutem jsme domluveni, že bude moderovat jak vernisáž obrazů, která proběhne ve Dvoraně radnice MOaP 20. října v 17 hodin, tak sobotní finálový galavečer republikového šampionátu v olympijském boxu“, dodávají Dalibor Mouka a Dalibor Fröhlich, kteří akci Pěsti v Ostravě připravili.

Předprodej vstupenek na finálový galavečer probíhá v síti Ticketportal, cena vstupenky do červené sekce je 250 korun, do modré sekce 350 korun v předprodeji. V den akce bude cena navýšena na 350, respektive 450 korun.

Zdroj: Youtube