„Náročnou část roku nebudeme nijak zvlášť upravovat," řekl hned na úvod lednového tréninkového cyklu hráčům i Deníku Filip Smékal, kouč týmu, který po postupu z krajského přeboru mile překvapil a ovládl i náročnější soutěž. „Čekají nás čtyři tréninky v týdnu, které osvěžíme spinningem či výšlapy do hor, na konci ledna zahájíme sérii přípravných zápasů, ale jinak to bude víceméně stejné jako každý rok," podotkl Filip Smékal s tím, že v Petřkovicích nechystají žádné speciální soustředění. „Jen možná v závěru přípravného období uděláme nějakou stmelovací akci."

Do přípravy Petřkovice vstupují v podstatě se stejným kádrem, se kterým účinkovaly v podzimní části sezony. „V přípravě je s námi už i gólman Tonda Buček, o němž však ještě musíme jednat na Bazalech. Stejně tak je v kabině rovněž záložník Radim Baranek, o jehož služby se ucházely mnohé kluby. Dál by měl pokračovat i Karel Maceček. Jediným hráčem, který šel do přípravy zpět do svého klubu, je Jakub Ptáček, jenž se momentálně připravuje v třetiligovém Hlučíně," nastínil Filip Smékal s tím, že v případě, že by se v podstatě druhý petřkovický útočník nevrátil, musely by za něj Petřkovice shánět náhradu.

V kabině hráči přívitali jen několik nových tváří. „Máme tady pár šikovných dorostenců, ale taky zkušeného obránce Petra Lisického," prozradil petřkovický trenér, jenž by v případě angažování devětadvacetiletého ostravského odchovance, který naposledy působil v Orlové, měl zdvojený post levého obránce.

Drobnou, ale zato významnou vrásku na čele dělá Filipu Smékalovi bolavé koleno stopera Radima Wozniaka. „Vypadá to, že jej v nejbližších dnech nemine operace, při níž mu budou lékaři muset dát dohromady poškozený meniskus, takže s ním nějakou dobu nemůžu počítat. Na druhé straně se nám po delší době k tréninku vrací Matěj Gomola," zdůraznil petřkovický kouč.

V zimě v Petřkovicích neplánují žádnou zásadní změnu, co se stylu hry týká. „Pojedeme dál v tom, co nám fungovalo. Rádi bychom hráli plus minus stejně jako na podzim. Jen bychom snad byli rádi, kdyby byli kluci v zápasech agresivnější v době, kdy se pokoušejí získat míč. Obecně ale platí, že chceme, aby se teď pokud možno žádný z hráčů nezranil, protože po zimě platí dvojnásob pravidlo říkající, že čím víc tréninků hráči do sebe dostanou, tím více jich na jaře zužitkují," dodal Filip Smékal, trenér lídra tabulky divizní soutěže.

ODRA PETŘKOVICE V PŘÍPRAVĚ
Neděle 31. ledna: 16.00 Vítkovice FC Odra (UT Vítkovice)
Středa 3. února: 17.00 Třinec FC Odra (UT Třinec)
Sobota 6. února: Baník Ostrava U21 FC Odra (místo a čas v jednání)
Pátek 12. února: 17.00 Kravaře FC Odra (UT Kravaře)
Sobota 20. února: 14.00 Dolní Benešov FC Odra (UT Kravaře)
Neděle 6. března: SFC Opava FC Odra (UT Kylešovice, čas v jednání)
Sobota 12. března: Dětmarovice FC Odra (místo a čas v jednání)