„Kvůli nataženému svalu v lýtku jsem byla šest týdnů mimo. Stalo se mi to těsně před prvním zápasem,“ vysvětlila 190 centimetrů vysoká pivotka. 

Hrajete teprve od poloviny listopadu. Je těžké dostat se do toho po tak dlouhé přestávce?

Ani ne tak basketbalově, spíš do toho tempa nebo fyzicky. Měsíc a půl jsme měly letní přípravu, pak jsem se vlastně na šest týdnů vyřadila a teď se v tom trošku plácám.

V posledním utkání roku 2017 jste doma porazily vysoko brněnský Technic 83:47. Povzbudí vás tak drtivé vítězství?

V poločase zápasu to tak ještě nevypadalo. Bála jsem se, abychom nějak nepolevily, soupeřky to neotočily a nebylo z toho drama. Naštěstí jsme náskok navýšily, takže jsme spokojené, konečně jsme se chytly.

Do konce základní části zbývá devět kol a SBŠ je se třemi výhrami v tabulce devátá. Může dojít k posunu výš?

Máme jen tři vítězství, ale minimálně další dvě jsme mít měly doma s Karlovými Vary i v Brně s Technikem. Bohužel začátek sezony byl nevydařený, hledaly se cizinky, chyběla jsem i já a táhly to pouze juniorky. Třeba v Praze proti USK byl věkový průměr družstva 17,5 roku. Neříkám, že v plné síle bychom tam vyhrály, ale s dorosteneckým týmem se nedá hrát ženská soutěž, a mladé holky samy odehrály spoustu zápasů. Teď v tabulce trošku ztrácíme, ale snad se nám to v bojích o play-off podaří zlepšit.

Kádrem prošlo od léta celkem sedm Američanek…

Dlouho se hledaly cizinky, které by mezi nás zapadly. Američanky, které tady byly na začátku, byly tak na úrovni našich dorostenek, a takové my nepotřebujeme, to můžou hrát naše mladé holky. Až nakonec přišly Antoinette Thompson a D´Asia Chambers, se kterými zatím byla spokojenost.

Nemůže být v rozhodujících momentech problém s tím, že tým SBŠ je hodně mladý a nemá tolik zkušeností?

To byl i v minulé sezoně, kdy si holky zvykaly na ligu žen. Teď už jsou platnými hráčkami do základu. Do týmu už se naplno zapracovaly, takže to nestojí jenom na cizinkách, velkou měrou přispívají i ony.

Stejně jako vloni jste těsně před branami elitní osmičky. Historicky první účast Ostravy v play-off ještě nepovažujete za ztracenou?

Určitě ne, jsme těsně za půlkou základní části ligy, takže to pořád můžeme urvat. V tabulce je to dost vyrovnané a můžeme se ještě posunout nahoru.