„Po loňském třetím místu děvčata o stupínek poskočila,“ hodnotil pozitivně výsledek předseda a trenér klubu Jan Pala a prozradil, že před šampionátem je v Ostravě trápila poměrně velká marodka. „Nakonec se podařilo poskládat tři družstva a všechna se statečně prala o medailové posty,“ spokojeně konstatoval Pala.

Ostravská plavkyně Natálie Tužilová letos startovala na MEJ v Římě, kde jí v závodě na 50 metrů motýlek uniklo semifinále o pouhou setinu vteřiny. Na mistrovství ČR juniorů v Praze vybojovala tři zlaté a dvě stříbrné medaile.
Nejlepší juniorští kraulaři v republice jsou z KPS Ostrava

Ostravský A-tým mužů v I. lize obsadil 5. příčku, B-tým skončil ve II. lize čtvrtý. „I oni si polepšili, áčko proti roku 2020 o jedno a béčko dokonce o tři místa. Věříme, že tento trend bude pokračovat,“ řekl předseda klubu. Českými vicemistryněmi se staly plavkyně Clementina Fraňková, Kateřina Fuková, Dominika Geržová, Monika Havránková, Daniela Jandová, Bára Matošková, Adéla Pospíšilová, Natálie Tužilová a Andrea Vojtalová z KPS Ostrava.