„Tajným přáním bylo semifinále, ale tam, kde jsem se dostal svými časy a umístěním, tak to jsem vůbec nečekal… Hlavně mi to hodně zlepšilo náladu po motýlech, které nebyly tak dobré, jak jsem čekal,“ svěřil se student Sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových a člen Centra individuálních sportů Ostrava (CISO). Do finále se v Limě probojoval i na 50 m motýlek a obsadil 8. místo, na dvojnásobné trati byl jedenáctý.

Hokejisté HC Vítkovice Ridera na autogramiádě v Ostravě ukázali nové dresy, v nichž budou nastupovat v nadcházejícím ročníku extraligy. Foto: Petr Kotala
Otevření hokejové sezony Vítkovic: autogramiáda i křest dresů. Líbí se vám?

„Dvě finálová umístění byla naším cílem. Připravovali jsme se na motýlkové disciplíny, kde jsme si ale nedokázali vylepšit osobní maximum. O to větší radost nám pak udělala kraulová stovka, kde Tobi nastupoval s čistou hlavou a zaplaval postupně tři časy, které všechny znamenaly velký osobní rekord, ale hlavně dvakrát překonal starý rekord ČR kolegy z tréninkové skupiny Romana Procházky. S tím jsme rozhodně nepočítali. Celkový dojem, který zanechal Tobias v Limě, je velmi dobrý a je povzbuzením do následující, poslední juniorské sezony,“ hodnotil ostravský trenér Libor Kohut výkony svého svěřence.

Zpestřením pobytu v Limě bylo pozvání celé české plavecké výpravy na české velvyslanectví v Peru.