„Jsme rádi, že se konečně uskuteční,“ přiblížil předseda pořádajícího KPS Ostrava Jan Pala strasti, které největší plaveckou akci v kraji v poslední době provázejí. Letos organizátoři museli vyřešit zdražení energií, potíže s ubytováním i pozvánkami pro plav᠆ce z ciziny.

„Disciplíny zůstaly stejné, ale závodit se začíná už v pátek, což umožnilo rozšířit počet plavců,“ prozradil Jan Pala. Přihlášeno je 205 mužů a 186 žen ze 48 klubů. Kromě českých účastníků přijedou reprezentace Gruzie a Ázerbájdžánu, juniorský výběr Chorvatska, plavci z Maďarska, Rumunska, Švédska a polské Ratiboře. „Jejich výprava je rozšířena o Ukrajince, kteří v Ratiboři studují. Sedm zemí je po tak dlouhé době velká zahraniční účast. Očekáváme, že úroveň bude vysoká a padnou i nové rekordy,“ konstatoval trenér Boris Neuwirt z KPS.

Velká cena Ostravy 2018

Fotogalerie: Plavání, Velká cena Ostravy 2018

„Kromě polohovkáře Jakuba Bursy bude startovat kompletní česká reprezentace mužů, bohužel u žen se Barbora Seemanová a Kristýna Horská ze zdravotních důvodů odhlásily,“ dodal Boris Neuwirt s tím, že největší hvězdou mítinku je Szebasztián Szabó, trojnásobný mistr Evropy a držitel světového rekordu na 50 metrů motýlek.

Velká cena Ostravy začíná v pátek v 16 a v sobotu i v neděli v 9 hodin.