„Bronz naši kluci naposledy získali v roce 2015,“ připomenul předseda ostravského klubu Jan Pala. „Navíc Ondřej Slavík jako nejrychlejší muž finále na 50 metrů volný způsob splnil v Budějovicích limit na letošní mistrovství Evropy juniorů,“ vyzdvihl dosažený čas 23,16 vteřina Slavíka, který má podporu Centra individuálních sportů Ostrava.

Loňské třetí místo se na jihu Čech snažily v lize žen obhájit plavkyně KPS, ale tentokrát na ně cenný kov nezbyl, skončily čtvrté. „Není to zklamání. Naše děvčata podala letos lepší výkony, což dokazuje vyšší bodový zisk, ale o pořadí rozhodovaly body za umístění v jednotlivých disciplínách a ty byly horší než loni,“ vysvětlil Jan Pala.

„Do průběhu soutěže také zasáhl fakt, že v některých klubech z důvodu finálové účasti hostovali plavci ze Slovenska. Ligu žen vyhrály plavkyně Olomouce, které vloni do finále nezasáhly,“ dodal s tím, že v KPS se nyní budou soustředit na plnění limitů pro evropské a světové soutěže. „První prověrkou bude Velká cena Ostravy, kterou pořádáme 26. až 28. dubna,“ připomenul blížící se mezinárodní mítink.