Po slavném brankáři zřejmě bude v létě pojmenován areál, který nosí označení „Za parkem". Stát by se mělo při benefičním utkání, soupeři jsou zatím nejasní. Jedním by však měl být Kubina Team.

Informaci Deníku potvrdil předseda FK Bohumín Lukáš Fluxa s tím, že akce má podporu vedení města. „Shodou okolností jsme se o tom už bavili i s Igorem Bruzlem (místostarosta Bohumína). Já nakousl myšlenku na přejmenování hřiště na Fotbalový areál Pavla Srnička, což Igor řešil se starostou Petrem Víchou. Při tom by měla být odhalena i pamětní deska," uvedl Fluxa, kterého se Srničkem i jeho rodinou pojí velké přátelství.

Je tak jen otázkou, kdo bude druhý tým. Jasno bude v příštích týdnech. „Igor Bruzl se za to zasadil, tudíž jsem skálopevně přesvědčený, že to bude. I Pavel Kubina je tomu nakloněn," dodal, přičemž možností je i přílet hvězd ze zahraničí.

„Oslovil jsem i Stevea Harpera, který řekl, že jestli bude mít volno, dorazí. A kdoví? Třeba nebude sám," odhalil.

Dalším záměrem je každoroční memoriál, který by už byl plně v režii klubu. „Zatím nevíme, jak to naplánovat. Jestli na léto či zimu, a pro jaké věkové kategorie. To teprve budeme řešit na výboru klubu," vysvětlil Lukáš Fluxa.

„Myslím si, že tohle vše je úměrné tomu, jak velkou persónou Pavel pro toto město – a nejen pro něj – byl. Věříme, že to vyjde," zakončil rozhovor předseda sedmého celku krajského přeboru.