Mohli způsobit další překvapení v rámci 2. kola Poháru FAČR. Dvoubrankové vedení však Vítkovice proti favorizované Karviné do vítězného konce nedotáhly. Kouč Tomáš Pohorelli byl i přesto pozitivní.

„Myslím, že to byl pěkný zápas a my se nemáme za co stydět," řekl trenér Vítkovic po porážce na pokutové kopy.

Poločasový výsledek 2:0 vypadal nadějně, nemyslíte?

To ano, ale dalo se čekat, že nás Karviná po přestávce přitlačí. Rozdíl mezi týmy byl vidět, i když nebyl tak výrazný. V určitých chvílích nás dostávali pod tlak, na druhé straně my měli zase silné brejky. Myslím, že to byl pěkný zápas. Kluci hráli dobře, ale prohráli jsme na penalty, které jsou vždy loterie.

Šancí na to, abyste rozhodli, jste přitom měli dost.

To je ale náš dlouhodobý problém (směje se). My vždy máme šancí, že to je až neuvěřitelné, ale nedáváme je. Potíž ale byla i v psychice.

Myslíte, že nečekaný průběh mohl na hráče dolehnout?

Nikomu sice do hlavy nevidím, ale doufám, že snad ne. Roli hrálo ale to, že kvůli zraněním jsme museli dvakrát střídat. To hru týmu vždy zasáhne, zvlášť pokud jde o obránce. Přesto hráče pochválím, protože hráli dobře. S jejich výkonem a nasazením jsem spokojený.

Na hře vašich svěřenců bylo vidět velké nadšení a chuť do zápasu. Možná jste tím soupeře zaskočili.

My takhle ale hrajeme. Prostě to vyústilo z toho, co jsme předváděli v prvním poločase. Určitě jsem z toho nebyl překvapený, že jsme si i proti takovému soupeři vytvářeli šance a dali góly. Vždyť ke konci jsme měli několik příležitostí, a kdybychom je proměnili, mohli jsme vyhrát.

Nyní tak alespoň nemusíte honit dva zajíce a můžete se soustředit na MSFL, která má prioritu. Navíc vám tím ubyla jedna středa.

Nad tím jsem ani nepřemýšlel (smích). Jinak ale máte pravdu. Už ve středu hrajeme mistrák (doma s Velkým Meziříčím), takže se musíme dát do kupy a zase vyhrát. To je pro nás důležité.

Ve středečním Deníku přineseme rozhovor s bývalým útočníkem Baníku Ostrava či Karviné Vladimírem Mišinským, který nyní nastupuje v dresu Vítkovic.