A udělá vše pro to, aby se už neopakoval uplynulý ročník. Přece jen šestnáct získaných bodů a jen čtyři vyhraná utkání nejsou zrovna dvakrát chvályhodná vizitka.

„To, že jsme nakonec v krajském přeboru zůstali, bereme jako závazek. Rozhodně chceme ukázat, že máme mužstvo daleko líp charaktorvě poskládané, a rádi bychom se vyhnuli sestupovým starostem," prohlásil Alexander Minich, trenér a předseda SK Šenov.

Bylo jen na Šenovanech, zda přijmou nabídku zůstat v soutěži, z níž původně spadli. „Když nám svazoví funkcionáři tuhle možnost nabídli, řekli jsme si, že by byla škoda, aby v naší oblasti taková soutěž chyběla. Jen si to vezměte tak, že kolem nás se až na Havířov nic podobného nehraje. A třeba takové Václavovice dokonce spadly do okresu," poznamenal šenovský kouč.

„A nakonec, když jsme tuhle nabídku probírali v klubu, hráči byli možností hrát i nadále kraj nadšení. A nejen to, v přípravě makali naplno, jako by chtěli dokázat, že uplynulá sezona byla nedopatření. A navíc už vědí, co krajský přebor obnáší." Před funkcionáři a hlavně samotným Alexandrem Minichem však stál jeden zásadní úkol – poskládat konkurenceschopné mužstvo.

„To, co se nám tady teď krystalizuje, je, věřím tomu, charakterově dobře poskládané. A podle přípravy mám pocit, že by to mohlo jít správným směrem. Přesto mám za to, že nás znovu čeká těžká sezona, třeba kvůli tomu,jaký máme los. V prvních třech kolech nás čekají postupně Pustá Polom, Dětmarovice a Český Těšín, což jsou stálí a kvalitní účastníci krajského přeboru," doplnil Alexander Minich, trenér SK Šenov.

Příchody: Szarowski, Anyol, Kroužek, Habrnal, Kubovič, Verlich.
Odchody: Förster, Prčík, Preisner, Botoš.