Velký házenkářský svátek se opět vydařil, i když z jeho pořádání měli zkušení pořadatelé respekt. Letošního 22. ročníku mezinárodního turnaje Polanka Cup se totiž zúčastnilo rekordních 72 týmů. „V minulém roce jsme jich měli o dvacet méně, takže jsme byli sami zvědavi, jak to zvládneme," uvedl ředitel turnaje Pavel Bochnia.

Polanka Cup patří už řadu let k oblíbeným turnajům, kam jezdí děti z celé republiky. „Když nebudeme počítat Praga Cup, tak se jedná o druhý největší házenkářský turnaj v zemi. Já vždycky před turnajem říkám, že musíme nasazenou laťku, jak se lidově říká, udržet. A jsem rád, že se nám to podařilo. Těší to hlavně proto, že jsme museli ubytovat 650 dětí, což je doopravdy neskutečné číslo. V minulosti jsme si zakládali na tom, že děti vždy spaly na jednom místě, nyní jsme museli využít prakticky všechny ubytovací kapacity. Ale ohlasy všech trenérů a účastníků jsou pozitivní," pokračoval Bochnia.

O bezproblémový chod třídenního turnaje se staralo více než padesát dobrovolníků. „Další dvacítka se pak starala o stravování. Jer super, že se sháněním lidí nemáme problémy a řada z nich se nám sama každý rok hlásí. To je na tom asi to nejkrásnější," připustil Bochnia. I když má každý rok během turnaje hodně práce, i on některé zápasy sledoval. „Myslím, že úroveň turnaje byla velice slušná. Bylo tady hodně šikovných házenkářů, kteří když budou nadále trénovat, mohou to dotáhnout klidně i do národního týmu," mínil Bochnia.

Vrcholem turnaje, který finančně podpořily statutární město Ostrava, Moravskoslezský kraj a Polanka nad Odrou, bylo slavnostní vyhlašování. „Zúčastnili se ho tři reprezentanti Ondřej Zdráhala, Petr Štochl a Tomáš Mrkva. Kromě autogramiády jsme uspořádali i besedu, kde se děti mohly svých vzorů na cokoliv zeptat. Nakonec u nás kluci z národního týmu strávili tři hodiny. Bylo to skvělá tečka za tímto mezinárodním svátkem," dodal Bochnia.

Z ostravských týmů se z prvenství v turnaji radovali hráči TJ Sokol Ostrava, kteří vyhráli kategorii mini (6+1). Domácí celek Polanky pak skončil druhý v kategorii mini (4+1).

Polanka Cup navštívily i hvězdy reprezentace.