Atraktivnější zápas sportovní hala v Polance ještě nikdy v historii nehostila.

Už ve čtvrtek tam totiž od 17.30 hodin změří síly český vicemistr DHC Sokol Poruba se špičkovým rakouským celkem Hypo Niederösterreich. A i když se bude jednat jen o přátelský zápas, fanoušci házené si rozhodně přijdou na své.

Soupeře není třeba zasvěceným fanouškům házené moc představovat.

Za vše stačí jen připomenout, že Hypo je osminásobným vítězem Ligy mistrů a loňským vítězem PVP. V týmu mnohonásobného rakouského mistra se představí známá Brazilka Alexandra Do Nascimento, která byla v minulém roce vyhlášená nejlepší házenkářkou světa! Jednatřicetiletá nejlepší střelkyně MS v roce 2011 není jedinou hvězdou rakouského ceku.

Dánský trenér Morten Soubak, který je zároveň koučem brazilské reprezentace, má v týmu hned dalších osm reprezentantek této jihoamerické země.

Jsme strašně rádi, že se nám podařilo právě tento přípravný západ dohodnout. Fanoušci házené tak budou mít po loňském vystoupení v EHF Cupu, kde jsme doma remizovali s ruskou Astrachaní, možnost zhlédnout další špičkový evropský celek," uvedl manažer DHC Sokol Poruba Libor Adámek.

DHC Sokol Poruba se s klubem z Vídně střetl už v minulém roce, kdy prohrál v Rakousku 22:34. „Tehdy nám pomáhala zápas dohodnout Lucie Uhráková, nyní se naskytla možnost odvety a my ji pochopitelně uvítali," poznamenal Adámek s tím, že kromě utkání s Hypem čeká na Porubu i souboj s rumunským celkem HCM Baia Mare. „Tento zápas ale sehrajeme v Hodoníně, kde je rumunský mistr na soustředění," poznamenal manažer českého vicemistra.

Velkou radost z pořádání utkání měl pochopitelně i kouč Ján Beňadik. „Bude to pro nás samozřejmě prospěšný test, který nám i v této fázi přípravy nastaví zrcadlo, jak na tom jsme. Ale pro všechny holky z týmu bude konfrontace s takovým celkem nesmírně důležitá a prospěšná," dodal Beňadik, který je přesvědčený o tom, že podobné zápasy jsou skvělou přípravou nejen na Interligu, ale také pro start v evropském poháru. Poruba bude v této sezoně startovat v Challenge Cupu.