Ostravankám se stal osudným přelom obou poločasů, kdy nabraly šestibrankovou ztrátu. Tu sice dokázaly takřka stáhnout, na body to však nestačilo. "Za sebe musím říct, že nám utekly dva úseky, které nás nakonec stály vítězství," přiznal trenér Peter Olšavský.

Poruba, která má nejelpší defenzivu v soutěži, tentokrát inkasovala na své poměry nebývalý počet branek. "Vzadu nám to nefungovalo, to nás brzdilo," potvrdil Olšavský.

"Na začátku druhé půle nám soupeř utekl o šest gólů a to se proti Michalovcům těžko dobíhá. Dokázali jsme to trochu stáhnout, ale závěr nám bohužel nevyšel," dodal kouč.

Na opačné straně panovala spokojenost. "Pro nás to byl dost důležitý zápas z pohledu postavení v tabulce, chceme jít do slovenského play-off z prvního místa. Naštěstí se nám to podařilo. Z vítězství mám radost, ale máme na čem pracovat," uvedl trenér Ján Packa.

Naproti tomu Porubě play-off patrně pronikne mezi prsty. Aby se tak nestalo, nesmí Olomouc nebo Veselí ve svých závěrečných zápasech bodovat. "Chtěli jsme hrát play-off, ale nic jiného než se soustředit na to, abychom sezonu dohráli se ctí, nám už nezůstává," zakončil smutně Peter Olšavský.

DHC Sokol Poruba - Iuventa Michalovce 27:28 (13:16)

Branky: Polášková 6/1, Desortová 5/2, Andrýsková 4, Minarčíková 4, Revajová 3, Konečná 2, Rechtorisová 2, Sekulová 1 - Rebičová 6, Holešová 5, Trehubová Fiľková 5, Trúnková 3, Wollingerová 3, Habánková 3/1, Kišíková 2, Čovičová 1. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. ŽK: 3:3. Vyloučení: Andrýsková 2 - Kišíková 2, Rebičová. Diváci: 135.