Soupeřem výběru trenéra Petera Olšavského bude v sobotu od 13.30 hodin Veselí nad Moravou, které nestačilo na pražskou Slavii (25:30). Poruba chtěla soupeři vzdorovat, proti vedoucímu celku mezinárodní Interligy si věřila, ale vše si výrazně zkomlikovala hned na začátku, kdy nabrala sedmibrankovou ztrátu, se kterou po přestávce už nic neudělala.

"Nebýt toho, možná by zápas vypadal jinak, protože zhruba od desáté minuty vše začalo šlapat, jak mělo hned od začátku. Do druhého poločasu navíc Most poslal na hřiště několik mladých hráček, takže asi i proto jsme stav trochu zredukovali," řekl klubovému webu trenér Peter Olšavský, který si špatný úvod těžko vysvětloval.

"Kuriózně podobně na tom byly i dorostenky před námi, a i proto jsme děvčata na to upozorňovali, protože jsme věděli, že na nás soupeř vlétne. Bylo důležité zachytit jejich úderné spojky, které nám dělaly největší problém. Bohužel se to nepodařilo. Tam jsme to absolutně nezvládli. Těžko říct, jestli to bylo v hlavách nebo přílišnou snahou, ale naše nastavení a nasazení nebylo správné," řekl Olšavský.

"Celý zbytek utkání se pak už vlekl s tím rozdílem, který vznikl už na začátku," dodal kouč.

DHK Baník Most - DHC Sokol Poruba 31:26 (19:12)
Branky: Jeřábková 9, Szarková 8, Kovářová 6, Zachová 4, Stříšková 2, Jungová 1, Šípová 1 - Revajová 5, Polášková 5/1, Rechtorisová 5, Minarčíková 4, Konečná 3, Desortová 3, Svobodová 1. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmičky: 0/0:1/1. Vyloučení: 5:5. Diváci: 410.