Po vyrovnaném prvním poločase, který Ostravanky vyhrály o tři góly, si domácí tým vypracoval rozhodující náskok po přestávce. V jeho prospěch hrál především produktivní útok, a také zlepšená defenziva, jíž velela znovu těžko překonatelná brankářka Hana Mučková. „Co ta předváděla, bylo neuvěřitelné,“ usmívala se po utkání spojka Silvie Polášková, autorka devíti gólů.

Trenér Dušan Daniš přiznal, že nevěděl, co od soupeře lze čekat. „Možná i proto jsme začali s velkým respektem, hlavně střed obrany nám nefungoval tak, jak obvykle. Hráčky Ankary nám tam přeskakovaly, buď okolo pivota, nebo v akcích jedna na jednu. Postupně jsme se s tím ale vypořádali, děvčata si uvědomila, co soupeř hraje a defenziva se zlepšila. Nakonec jsme se dostávali do protiútoků, ze kterých jsme se prosazovali,“ hodnotil kouč.

close Poruba - Ankara. info Zdroj: DHC Sokol Poruba / Pavel Sonnek zoom_in

Na opačné straně panovalo pochopitelné zklamání. „Vůbec to od nás nebyl dobrý výkon, dělali jsme strašně moc chyb, díky kterým jsme se nedokázali prosadit, ale odvetu hrajeme doma a věřím, že se zlepšíme,“ uvedla jedna z trenérek tureckého celku Esra Gündarová.

„Je to o devět branek, ale rozhodně není hotovo. Za svou kariéru jsem nejednou viděl, jak malý tento náskok může být,“ upozornil na závěr Dušan Daniš.