Bez ohledu na další výsledky tak svěřenkyně Dušana Daniše skončily v celé soutěži na čtvrtém místě, jen bod za třetí Šalou, a především jako druhý nejlepší český celek. V semifinále tuzemského play-off hraném na dvě vítězství se tak Ostravanky střetnou s pražskou Slavií.

Série začne v Praze, rozhodující víkend však bude hostit Poruba. Druhou dvojici tvoří favorizovaný Most a Veselí. „Kdyby šlo si vybrat, tak bychom radši hráli s Veselím, které má zdravotní potíže v týmu. Zvlášť když se jim zranila Kladia Michnová, naproti tomu Slavia se dostala do stále zlepšující se formy,“ přiznal kouč Dušan Daniš, který vidí určitou shodu mezi posledním soupeřem z Plzně a právě Pražankami.

„Také se prezentuje výraznou střelbou spojek. Herní styl je jiný, ale mírná podobnost tam je,“ uvedl Daniš.

Je rád, že jeho tým závěr MOL Ligy zvládl. „Myslím si, že se potvrdila slova, která jsem řekl před zápasem, že soupeř má také co hrát, a že bude velmi nepříjemným. Nakonec jsme se o tom přesvědčili v prvním poločase, kdy děvčata hrála velmi laxně hlavně v obraně,“ zhodnotil trenér s tím, že čtrnáct inkasovaných branek je moc.

„Bylo to zapříčiněno naším nedůrazem. Ve druhé půli jsme to zlepšili, jen je škoda, že to zlepšení netrvalo celý poločas, ale vybrali jsme si hluchá místa, kdy jsme zbytečně ztráceli míče a soupeř toho využil k dotáhnutí výsledku,“ dodal Daniš.

„V koutku duše jsme věřili v nějaký ten bod, ale bohužel na třicet obdržených branek se body zvenku těžko vozí. V tom vidím příčinu porážky. Dokázali jsme si ale, že i s družstvy z horní špičky můžeme hrát,“ zakončil hostující trenér Richard Řezáč.