Domácí hráčky byly od začátku jasně lepší, rychle si vybudovaly náskok, který pak navyšovaly. Ve druhém poločase si pak mohly vyzkoušet různé herní varianty, které upotřebí příštzí týden v prvním semifinále proti Mostu.

„Jsem spokojený s výsledkem i výkonem týmu. Předvedli jsme zodpovědný výkon celých šedesát minut. Děvčata tedy musím pochválit a budeme dobře naladění na play off," řekl po utkání trenér Poruby Jan Beňadik.

DHC Sokol Poruba - HC Plzeň 34:16 (18:9)
Branky: Šviráková a Minarčíková po 7, Chovancová 4, Konečná, Rechtorisová, Tomašechová, Marčíková a Kostelná po 3, Ryšánková 2 - Drozdová 7, Pešičková 4, Rumlová 2, Václavíková, Ketnerová a Vaňková po 1. Rozhodčí: Pavel Pluhař, Tomáš Suchánek. Sedmimetrové hody: 4/3 - 3/3. Vyloučení: 2:4. 126 diváků.

DHC Sokol Poruba: Roháčková, Doláková, Mučková - Varmužová, Mýlková, Konečná, Ryšánková, Tomašechová, Očadlíková, Šviráková, Rechtorisová, Chovancová, Minarčíková, Marčíková, Ritzová, Kostelná. Trenér: Ján Beňadík.