Poruba se prezentovala jistou hrou v obraně, které velela opět skvělá Markéta Mácalová, a rychlými smrtícími brejky, se kterými si hostující hráčky nevěděly rady. "Domácí byli po celé utkání lepším družstvem, my jsme se těžko vyrovnávali s jeho obranným systémem," přiznal kouč Olomouce Jan Hegar, který se snažil na hru Ostravanek reagovat.

"I přesto, že jsme se v time-outech i o poločase domlouvali na určitých herních variantách, tak jsme nebyli schopni tyto vjemy realizovat na hřišti. Děvčata působila velmi zakřiknutě, v útočné hře jsme vyrobili vynucené i nevynucené chyby, ze kterých soupeř těžil rychlé protiútoky," doplnil Hegar.

Naproti tomu domácí trenér Peter Olšavský, který se musel obejít bez tří opor (Varmužová, Konečná, Kostelná) byl spokojený. "Změnili jsme obranný systém, byli jsme trochu ofenzivnější, ale jsem rád, že se toho děvčata zhostila dobře, předvedla na své možnosti maximum a vyhrála. Zejméan za nízký počet obdržených branek jsem rád," uvedl Olšavský.

Čtvrtfinále Českého poháru žen:
DHC Sokol Poruba - DHK Zora Olomouc 26:19 (12:7)
Branky: Sekulová 8, Polášková 4/2, Minarčíková 4, Maiwaelderová 3, Revajová 3/1, Desortová 2, Rechtorisová 1, Svobodová 1 - Gajdošíková 7/2, Tereza Fryčáková 3, Hurychová 2/1, Salašová 2, Kubáčková 1, Salčáková 1, Vendula Fryčáková 1, Krajčovičová 1, Chlandová 1. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmičky: 3/3:4/3. ŽK: Rechtorisová, Miháčová - Tereza Frýčáková. Vyloučení: 5:3. Diváci: 133.